Od 17.05.2022r do 24.05.2022r. czas wysyłki towaru może się opóźnić, ze względu na okresy urlopowe pracowników w naszej firmie. Dziękujemy za zrozumienie.

Filtruj produkty

Dostępność
Producent

Aktywne filtry:

  Czujnik gazu ma za zadanie ciągle kontrolować stężenie gazu w powietrzu w danym pomieszczeniu. Zazwyczaj zaczyna alarmować, kiedy w powietrzu pojawi się co najmniej 15-sto procentowe stężenie gazu – wówczas uruchamia się alarm dźwiękowy oraz świetlny. Dzięki temu, o zagrożeniu jesteśmy informowani praktycznie natychmiast.

  Czujnik czadu (detektor tlenku węgla) w działaniu jest bardzo zbliżony do czujnika gazu. Urządzenie wykorzystuje półprzewodnik, który zmienia swoje właściwości pod wpływem niewielkiego stężenia tlenku węgla utrzymującego się w powietrzu przez dłuższy czas. W podobny sposób alarmuje domowników o tym, że w powietrzu wykryto czad (za pomocą sygnału dźwiękowego oraz świetlnego). Czujniki czadu montuje się w pomieszczeniach, w których znajdują się gazowe podgrzewacze wody (z otwartą komorą spalania), czyli w kuchni oraz łazience, a także w salonach z kominkiem. Warto je także założyć w pomieszczeniach ogrzewanych przy pomocy piecyków naftowych lub pieca kaflowego, a przede wszystkim w kotłowniach z piecami węglowymi.

  Czujniki gazu i czadu

  Powszechnie wiadomo, że ulatniający się gaz stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Może prowadzić do zatrucia przebywających w mieszkaniu osób, a każda, nawet najmniejsza jego ilość zwiększa ryzyko wybuchu. Aby tego uniknąć warto w swoim domu zainstalować czujnik gazu, który w porę wykryje zagrożenie i zadba o nasze bezpieczeństwo.

  Wycieki gazu ziemnego, gazu z butli czy też awarie urządzeń gazowych zdarzają się niestety bardzo często. Zaopatrzenie naszego domu w czujnik gazu zapobiegnie potencjalnym szkodom. Czujnik gazu ostrzega nas od razu, gdy tylko stężenie niebezpiecznej substancji przekroczy dozwoloną normę. Dźwięk sygnału ostrzegawczego jest na tyle głośny, że nie da się go nie usłyszeć. Alarm pozwoli podjąć odpowiednie środki ostrożności.

  Czujnik gazu zalecany jest wszędzie tam, gdzie znajdują się urządzenia na gaz, takie jak piec centralnego ogrzewania, kuchenka, czy piecyk do ciepłej wody. Warto więc czujnik gazu zainstalować w kotłowni, kuchni i łazience, co zapewni wszystkim bezpieczne korzystanie z tych pomieszczeń.
  Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
  Zagrożenie zatrucia czadem wzrasta szczególnie w okresie zimowym. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny i zaopatrzyć się czujnik czadu, który jest najskuteczniejszym sposobem ochrony przed niebezpiecznym działaniem tlenku węgla.

  Jeśli chcemy mieć 100% pewności, że w danym pomieszczeniu nie pojawi się groźna dla zdrowia i życia ilość tlenku węgla, powinniśmy zamontować czujnik czadu. Czujnik czadu jest istotnym dodatkiem podnoszącym bezpieczeństwo domowników. Zasada jego działania jest bardzo prosta i opiera się na ciągłym kontrolowaniu stężenia gazu w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowany. Za każdym razem, kiedy stężenie tlenku węgla przekroczy minimalne stężenie, czujnik czadu uruchamia alarm ostrzegawczy, by w ten sposób poinformować o zaistniałym zagrożeniu.

  Czujnik czadu montuje się w pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia z wszelkimi urządzeniami grzewczymi, a także w tych, gdzie znajdują się piecyki naftowe, piece kaflowe czy kotłownie z piecami węglowymi.

  W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór czujników gazu i czujników czadu. Oferowane przez nas produkty są dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej i posiadają udokumentowaną deklarację zgodności, świadczącą o spełnieniu rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa.
  Newsletter
  Copyright © 2018 - 2022 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.