Filtruj produkty

Dostępność

  Aktywne filtry:

   Kotły gazowe czy kotły na pellet to nie jedyna opcja wyboru. Wybrać możemy również piec na eko-groszek, który idealnie wpisuje się w aktualne trendy ekologiczne. Kotły na ekogroszek są bardzo przyjazne dla środowiska i jednocześnie bardzo wygodne w użytkowaniu. Opał do tego pieca sprzedawany może być w paczkach lub luzem i nie ma problemów z jego dostaniem.

   Wszystkie piece CO muszą być dobrane do zapotrzebowania budynku na ciepło. Moc urządzenia trzeba dobrać adekwatnie do tego, jakie parametry określone zostały w projekcie budowlanym. Obecnie, niemal każdy typ kotła spełni swoją funkcję w domu jednorodzinny. Przed zakupem warto jednak zastanowić się nad kosztami zakupu i eksploatacji. Wygodniejsze w użytkowaniu są na pewno piec na eko-groszek oraz piec na pellet. Doskonałym i dość rozsądnym rozwiązaniem, które sprawdzi się wszędzie będą piece gazowe.

   W naszym sklepie Hurtownia Instalatora, znajdziesz ogromny wybór pieców od renomowanych i sprawdzonych producentów. Podczas zakupów nie należy również zapominać o dobraniu istotnych elementów pieca CO, które usprawnią funkcjonowanie całej instalacji grzewczej. Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu akcesoria do kotłów.

   Kotły i piece

   Elementy niezbędne do pełnego wyposażenia sprawnie działającej kotłowni to jeden z ważniejszych obszarów dostępnego w naszym sklepie asortymentu. Wiemy dobrze, jak ważne jest nienaganne działanie systemu ogrzewania, dlatego wybierając produkty z tej kategorii, na pierwszym miejscu stawiamy te, które chcielibyśmy mieć u siebie w domu. 

   Czy interesują Cię kotły i piece, które skutecznie pozwolą ogrzać Twój dom zimą? Ważny jest rodzaj paliwa, którym piec C.O. będzie zasilany – może to być gaz lub paliwo stałe. W naszej ofercie, którą stanowią kotły i piece, każdy klient znajdzie rozwiązanie, które sprawdzi się w jego domu. W naszym sklepie posiadamy zarówno kotły gazowe, jak i kotły na paliwo stałe.

   Kotły DEFRO Eco Design 5 klasa, Kotły na EKO GROSZEK i Pellet (Biomasę), Kotły Gazowe jedno i dwu-funkcyjne. 

   Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest Ecodesign ?

   Pod tym pojęciem należy rozumieć Dyrektywę Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE ustanawiającą ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących eko-projektowania produktów związanych z energią.

   Po żarówkach, sprzęcie AGD, itp. Przyszedł czas na urządzenia grzewcze. Niektóre z nich, tak jak pompy ciepła czy kotły gazowe, są objęte tym wymogiem  już od 2015r. Natomiast kotły grzewcze na paliwa stałe ujęto w Rozporządzeniu Komisji UE 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r., które będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020r.

   Oferowane urządzenia, zaprojektowane zgodnie z wymaganiami EKODESIGN, dzięki poszanowaniu energii i paliwa w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości powietrza. Niestety, oznacza to również, że część urządzeń obecnie produkowanych będzie musiała zostać wyeliminowana ze sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza nieefektywnych, niskosprawnych kotłów o ponadnormatywnej emisji związków szkodliwych.

   Odpowiadając na potrzeby rynku, uzupełniliśmy naszą ofertę o kotły 5. klasy, czyli takie, które są znacznie bardziej ekologiczne w porównaniu z ich poprzednikami. Coraz więcej miast, gmin i powiatów podejmuje decyzję o dofinansowaniu inwestycji modernizacji systemu ogrzewania. Zdarza się, że jednym z warunków otrzymania funduszy w ramach projektu jest wymiana kotła grzewczego na kocioł 5. klasy. W naszym sklepie znaleźć można kotły o różnej mocy i w różnych przedziałach cenowych.

   Poznaj propozycje i ofertę naszego sklepu w kategorii kotły i piece!

   Szeroki wybór produktów z kategorii: Kotły automatyczne na pellet (biomasę), Kotły automatyczne na ekogroszek, Kotły z ręcznym załadunkiem paliwa, Kotły serii Max, Ogrzewacze Pomieszczeń. 

   Kotły gazowe cieszą się dużą popularnością użytkowników, którzy doceniają ich niski koszt eksploatacji i ekologiczność. Kotły na paliwa stałe należą zaś do najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Decydując się na ten model, możesz wybierać spośród 3 rodzajów, dostępnych w naszym sklepie: zasypywane ręcznie, półautomatyczne i w pełni zautomatyzowane. Pamiętaj - starsze modele kotłów na paliwa stałe zatruwają powietrze, warto je zatem wymienić na nowsze.

   W tej kategorii nie ma produktów.

   Kotły i piece to jeden z najważniejszych wyborów, z jakim mierzą się Państwo podczas budowy wymarzonego domu. Od tego wyboru zależeć będzie, jak będzie działać nasza instalacja grzewcza. Piec centralnego ogrzewania odgrywa kluczowe znacznie dla komfortu domowników, a także – nie ma co tu kryć - dla kosztów. Ważnym aspektem wyboru jest więc rodzaj kotła, specyfika jego zasilania oraz dodatkowe funkcje.

   Piec do centralnego ogrzewania powinien być zakupem dobrze zaplanowanym oraz dopasowanym o naszych indywidualnych potrzeb. Sposób zasilania pieca jest pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem. Tutaj szczególny wpływ będzie miał wpływ na ceny ogrzewania, a także komfort obsługi pieca. Do domów jednorodzinnych najczęściej wybiera się kotły gazowe, kotły na pellet oraz kotły na eko-groszek.

   Do domów jednorodzinnych najczęściej wstawiane są kotły gazowe, które zapewniają optymalną temperaturę i są bardzo wygodne i proste w obsłudze. Kotły gazowe nie wytwarzają też zanieczyszczeń w pomieszczeniu, gdzie są zamontowane, a ich dużym plusem jest to, że w przyszłości można je w łatwy sposób rozbudować.

   Również kotły na pellet zdobywają coraz większą popularność i uznanie. Charakteryzują się na pewno niskim kosztem eksploatacji i zazwyczaj posiadają automatyczne podajniki i duże zbiorniki paliwa. Trzeba jednak posiadać dość sporo przestrzeni magazynowej, w której będzie przechowywany opał.

   Wśród systemów ogrzewania warto wyróżnić coraz bardziej popularne na polskim rynku kotły Vaillant, De Dietrich, Viessmann. Wybranymi modelami, zasilanych gazem ziemnym lub płynnym, urządzeń sterować można za pomocą aplikacji. To spore ułatwienie dla osób, które często bywają poza domem lub mieszkaniem. Klienci, którzy najczęściej wybierają kocioł Vaillant to osoby, w których opinii domowy system ogrzewania powinien opierać się na prostych mechanizmach możliwych do zamknięcia w ramach jednego dużego pudełka montowanego w praktycznie dowolnym miejscu w domu czy mieszkaniu. 

   Kolejnym rozwiązaniem, które oferujemy naszym Klientom są kotły Defro, czyli piece z podajnikiem stworzone z myślą o spalaniu w nim ekogroszku. Idealnie sprawdzają się w instalacjach centralnego ogrzewania. Kotły wyposażone są w palniki umożliwiające także spalanie pelletów gorszej jakości oraz intuicyjne sterowniki. Kotły na pellet dostępne w naszej ofercie mają także wbudowane zapalarki.

   Newsletter
   Copyright © 2018 - 2022 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.