Filtruj produkty

Aktywne filtry:

  Kotły gazowe czy kotły na pellet to nie jedyna opcja wyboru. Wybrać możemy również piec na eko-groszek, który idealnie wpisuje się w aktualne trendy ekologiczne. Kotły na ekogroszek są bardzo przyjazne dla środowiska i jednocześnie bardzo wygodne w użytkowaniu. Opał do tego pieca sprzedawany może być w paczkach lub luzem i nie ma problemów z jego dostaniem.

  Wszystkie piece CO muszą być dobrane do zapotrzebowania budynku na ciepło. Moc urządzenia trzeba dobrać adekwatnie do tego, jakie parametry określone zostały w projekcie budowlanym. Obecnie, niemal każdy typ kotła spełni swoją funkcję w domu jednorodzinny. Przed zakupem warto jednak zastanowić się nad kosztami zakupu i eksploatacji. Wygodniejsze w użytkowaniu są na pewno piec na eko-groszek oraz piec na pellet. Doskonałym i dość rozsądnym rozwiązaniem, które sprawdzi się wszędzie będą piece gazowe.

  W naszym sklepie Hurtownia Instalatora, znajdziesz ogromny wybór pieców od renomowanych i sprawdzonych producentów. Podczas zakupów nie należy również zapominać o dobraniu istotnych elementów pieca CO, które usprawnią funkcjonowanie całej instalacji grzewczej. Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu akcesoria do kotłów.

  Kotły i piece

  Czy szukają Państwo kotła, który pozwoli skutecznie dogrzać dom w okresie zimowym? Najważniejszą kwestię stanowi rodzaj paliwa, którym piec C.O. będzie zasilany – może to być gaz lub paliwo stałe. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty kotłów i pieców – z pewnością znajdą Państwo rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu.

  KOTŁY GAZOWE

  Kotły gazowe cieszą się dużą popularnością użytkowników, którzy doceniają je przede wszystkim za niski koszt eksploatacji – gaz ziemny lub płynny nie należą bowiem do drogich paliw. Większość tego rodzaju systemów jest też w pełni zautomatyzowana, dzięki czemu ich obsługa nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Gaz jest również substancją ekologiczną – jego spalanie emituje do środowiska mniej szkodliwych substancji niż pozostałe paliwa.

  KOTŁY NA PALIWA STAŁE

  Kotły na paliwa stałe należą do najbardziej ekonomicznych rozwiązań, ponieważ do ich eksploatacji możesz wykorzystać węgiel kamienny, miał węglowy, ekogroszek, drewno, zrębki, ziarna zbóż, słomę, pellety, brykiet drewniany i wierzbę energetyczną. Decydując się na ten model, możesz wybierać spośród 3 rodzajów: zasypywanych ręcznie, półautomatycznych i w pełni zautomatyzowanych. Pamiętaj o tym, że starsze modele kotłów na paliwa stałe mogą emitować dużo szkodliwych związków chemicznych do atmosfery – warto je zatem wymienić na nowsze piece, które cechują się nieco zmienioną konstrukcją i bardziej ekologicznym charakterem.

  Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  Kotły i piece to jeden z najważniejszych wyborów, z jakim mierzą się Państwo podczas budowy wymarzonego domu. Od tego wyboru zależeć będzie, jak będzie działać nasza instalacja grzewcza. Piec centralnego ogrzewania odgrywa kluczowe znacznie dla komfortu domowników, a także – nie ma co tu kryć - dla kosztów. Ważnym aspektem wyboru jest więc rodzaj kotła, specyfika jego zasilania oraz dodatkowe funkcje.

  Piec do centralnego ogrzewania powinien być zakupem dobrze zaplanowanym oraz dopasowanym o naszych indywidualnych potrzeb. Sposób zasilania pieca jest pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem. Tutaj szczególny wpływ będzie miał wpływ na ceny ogrzewania, a także komfort obsługi pieca. Do domów jednorodzinnych najczęściej wybiera się kotły gazowe, kotły na pellet oraz kotły na eko-groszek.

  Do domów jednorodzinnych najczęściej wstawiane są kotły gazowe, które zapewniają optymalną temperaturę i są bardzo wygodne i proste w obsłudze. Kotły gazowe nie wytwarzają też zanieczyszczeń w pomieszczeniu, gdzie są zamontowane, a ich dużym plusem jest to, że w przyszłości można je w łatwy sposób rozbudować.

  Również kotły na pellet zdobywają coraz większą popularność i uznanie. Charakteryzują się na pewno niskim kosztem eksploatacji i zazwyczaj posiadają automatyczne podajniki i duże zbiorniki paliwa. Trzeba jednak posiadać dość sporo przestrzeni magazynowej, w której będzie przechowywany opał.
  Newsletter
  Copyright © 2018 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.