Filtruj produkty

Aktywne filtry:

  Naczynie przeponowe składa się ze stalowego zbiornika, który z jednej strony został wyposażony w przyłącze do instalacji, natomiast z drugiej ma zawór do napełniania lub upuszczania gazu. Wnętrze naczynia wypełnione jest membraną, która oddziela część gazową od medium, które znajduje się w instalacji. Naczynie wzbiorcze przeponowe do instalacji c.o. znajduje swoje zastosowanie w zabezpieczaniu instalacji wodnych przed przekroczeniem dopuszczalnego ciśnienia.

  Standardowe naczynie przeponowe dostępne na rynku ma uniwersalne przyłącze gwintowe, co sprawia, że instalacja elementu jest bardzo prosta i bezproblemowa. Naczynia wykonane są z wytrzymałej blachy, która jest odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będzie służyć przez długie lata. Naczynie można stosować w instalacjach grzewczych i chłodniczych.

  W ofercie naszego sklepu Hurtownia Instalatora Kraków, znajdą Państwo tylko najlepsze produkty, wykonywane z najlepszych dostępnych materiałów na rynku, które zapewniają naczyniom długą żywotność, sprawiają, że są niezawodne i funkcjonalne. Dzięki nim będziemy mogli spać spokojnie i nie martwić się o prawidłowe działanie naszej instalacji. W naszym sklepie internetowym dostępne są produkty tylko najlepszych i renomowanych producentów, takich jak FERRO, Honeywell, Viega, Flamco, Gorgiel, Armatura, Afriso, Herz, Salus, Euroster, Kospel, Elektromet,De Dietrich, Galmet, Reflex, Fondital oraz wiele innych mniej znanych producentów krajowych i zagranicznych.

  Naczynia przeponowe

  Naczynie przeponowe jest urządzeniem niezbędnym w każdej instalacji grzewczej, chłodniczej, solarnej oraz wody użytkowej. We współpracy z innymi urządzeniami pełni kilka bardzo ważnych funkcji i odpowiada za bezpieczeństwo systemu oraz stabilizację ciśnienia.

  W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór naczyń przeponowych solarnych, do centralnego ogrzewania, do CWU renomowanych producentów. Posiadamy naczynia przeponowe wiszące, stojące, płaskie o różnych zastosowaniach i parametrach. Wysoka jakość oferowanych produktów, gwarantuje długi czas użytkowania. 

  Pokazuje 1 - 15 z 66 elementów
  Naczynia przeponowe są bardzo ważnym i niezbędnym elementem każdej instalacji grzewczej. Instalacja grzewcza musi być wyposażona w naczynie wzbiorcze, które umożliwi przejęcie zwiększonej objętości wody podczas jej podgrzewania. Kiedy instalacja nie jest zaopatrzona w naczynia przeponowe, wówczas ciśnienie w instalacji może nadmiernie wzrosnąć, co z kolei może prowadzić do jej rozszczelnienia lub uruchomienia zaworu bezpieczeństwa.

  Wyposażenie instalacji w naczynia przeponowe daje nam bezpieczeństwo i zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego systemu instalacji grzewczej. Najczęściej stosuje się naczynia wzbiorcze otwarte i naczynia wzbiorcze przeponowe.

  Naczynia wzbiorcze otwarte to takie, które montuje się w instalacjach zasilanych z kotła na paliwo stałe, dzięki czemu zabezpiecza się je przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia, czyli na przykład w przypadku przegrzania lub zagotowania się wody. Z kolei naczynia przeponowe można montować jedynie przy zasilaniu instalacji z kotła gazowego lub olejowego, ponieważ jego wewnętrzna automatyka jest zaprogramowana tak, by nie dopuścić do przegrzania wody. Naczynie współpracuje z innymi urządzeniami oraz pełni kilka bardzo ważnych funkcji – odpowiada za bezpieczeństwo całego systemu, a także stabilizację ciśnienia.
  Newsletter
  Copyright © 2018 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.