Prace remontowe, instalatorskie czy hydrauliczne wymagają niejednokrotnie kontaktu z różnego rodzaju niebezpiecznymi substancjami. Wykonując tego rodzaju zadania, pracownicy narażeni są również na podrażnienia układu oddechowego, wzroku czy uszkodzenia skóry. Prace te stwarzają także możliwość upadku czy na przykład zranienia lub skaleczenia. Dłonie osoby zajmującej się tego rodzaju zadaniami powinny zabezpieczać wysokiej jakości rękawice robocze. Pracownik wykonujący prace remontowe, takie jak malowanie, spawanie, cięcie, szlifowanie czy polerowanie, narażony jest na działanie unoszących się w powietrzu toksycznych pyłów, które mogą dostać się do płuc czy oczu. W takich sytuacja niezbędne okażą się okulary ochronne. Specjalista od robót instalatorskich powinien również zadbać o bezpieczeństwo swojej głowy i zawsze nosić kask ochronny. Odzież ochronna stanowi podstawowe wyposażenie we wszystkich firmach zajmujących się wykonywaniem prac i usług, związanych z hydrauliką, instalatorstwem, konserwacją czy remontami. Niekompletna odzież BHP uniemożliwia realizację wielu zadań w tym zakresie, dlatego tak ważne jest, by zadbać o jej kupno. Wykonując również samodzielnie remont w swoim domu czy w mieszkaniu, warto pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu przed działaniem szkodliwych związków chemicznych, zamawiając rękawice nitrylowe niepudrowe czy specjalne szelki do roboczych spodni. Odpowiednia odzież robocza to gwarancja Twojego zdrowia lub Twoich pracowników.

Odzież robocza

Odzież ochronna dla instalatorów

Wykonując prace instalatorskie czy hydrauliczne, każdy specjalista czy laik powinien posiadać odpowiednią odzież ochronną. Zadania, takie jak: konserwacja czy remont różnego typu urządzeń, w tym wodociągowych, centralnego ogrzewania czy kanalizacyjnych, wymagają używania odzieży roboczej. Dla fachowców, którzy zajmują się takimi pracami, niezbędne są rękawice ochronne, kaski, hełmy czy okulary ochronne. Prace remontowe, to niejednokrotnie kucie, malowanie czy nawet spawanie. Osoba, które wykonuje tego typu zadania powinna być odpowiednio zabezpieczona, by nie ulec wypadkowi przy pracy. Na wpływ czynników szkodliwych narażony jest także układ oddechowy czy wzrok lub słuch każdego tego rodzaju pracownika. Dodatkowo niebezpieczne jest dotykanie do różnego typu materiałów żrących lub bardzo brudzących. Rękawiczki jednorazowe są w takich sytuacjach niezbędne. Odzież robocza to konieczne wyposażenie dla każdej firmy zajmującej się wykonywaniem remontów i usług instalatorskich. Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pracowników!

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Odzież ochronna dla instalatorów

Wiele firm wykonując prace remontowe czy konserwacyjne musi pamiętać o takim podstawowym wyposażeniu, jak odzież ochronna dla instalatorów.

Wymagania dotyczące środków ochrony indywidualnej, jednoznacznie określają, jakiego rodzaju odzież ochronna jest niezbędna dla osób wykonujących prace remontowe, konserwacyjne czy instalatorskie. Ma ona zabezpieczać pracowników przed wszelkimi urazami mechanicznymi, jak również podrażnieniem układu oddechowego, wzroku czy słuchu. Troska o pracownika wymaga również montowania w newralgicznych miejscach zakładów pracy znaków bezpieczeństwa, które mają informować pracowników o zagrożeniach, występujących w danym miejscu.

Odzież ochronna dla instalatorów – podstawowe wyposażenie

Każda renomowana firma wykonująca remonty, konserwacje czy instalacje różnego rodzaju urządzeń, powinna zadbać o właściwą odzież roboczą dla swoich pracowników, Tylko w ten sposób może zagwarantować im bezpieczeństwo w czasie ich pracy. Dyrektywy EWG i unijne, regulują kwestie związane z BHP. W trosce o dobro pracowników należy rygorystycznie ich przestrzegać. Kwestie bezpieczeństwa w czasie wykonywania remontów czy konserwacji, dotyczą nie tylko pracowników firm usługowych czy dużych zakładów pracy, ale również klientów indywidualnych, którzy w swoich mieszkaniach czy domach okresowo pragną przeprowadzać różnego rodzaju naprawy czy prace remontowe. Zasady bhp i związana z tym konieczność posiadania odpowiedniej odzieży ochronnej, dotyczą wszystkich czynności, w czasie realizowania których, używane są substancje toksyczne, bądź istnieje ryzyko uszkodzenia ciała.

Odpowiednie zabezpieczenie - odzież robocza

Praca w zakresie ogrzewania, klimatyzacji czy hydrauliki, wymaga stałego kontaktu z różnego rodzaju produktami i substancjami, zarówno brudzącymi, jak i niejednokrotnie szkodliwymi dla pracownika. Wykonując swoje zadania, specjalista z tych dziedzin, jest narażony na podrażnienie układu oddechowego, skaleczenia czy poparzenia. W takiej sytuacji niezastąpiona jest odzież ochronna renomowanego producenta, która nie tylko doskonale zabezpiecza przez wszelkimi urazami, ale również może być wizytówką danej firmy. Na produktach, takich jak rękawice ochronne lub okulary ochronne można umieścić eleganckie logo. Warto pamiętać, że odzież robocza powinna być komfortowa w użytkowaniu i nie krępować ruchów. Materiał, z jakiego jest wykonana, musi być przewiewny. Produkty takie jak rękawiczki jednorazowe powinny spełniać wszelkie, obowiązujące normy. Decydując się na zakup odzieży bhp dla swoich pracowników, warto wybierać wyroby sprawdzone i polecane przez klientów.

Certyfikowana odzież robocza to niezbędne wyposażenie pracowników wykonujących zadania w zakresie hydrauliki, instalatorstwa grzewczego czy klimatyzacji. Produkty te to podstawa bezpiecznej pracy.
Newsletter
Copyright © 2018 - 2022 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.