Filtruj produkty

Dostępność

  Aktywne filtry:

   Poza izolacją termiczną otuliny do rur powinny także chronić rury przed bezpośrednim kontaktem z podłożem, na przykład z zaprawą murarską. Odkształcanie się rur pod wpływem temperatury, dzięki otulinie nie będzie doprowadzało do uszkodzeń tynku. Warto również pamiętać o tym, że zastosowanie otulin znacznie wyciszy hałasy wytwarzane przed domową instalację.

   Innym materiałem, który wykorzystywany jest do produkcji otuliny do rur, jest pianka poliuretanowa, która odporna jest na działanie niskich i wysokich temperatur (od -50 do +135 stopni Celsjusza). Jest jednak ona mniej elastyczna niż otulina do rur z pianki polietylenowej, która jest bardzo odporna na działanie chemikaliów. Występuje zazwyczaj w trzech odmianach: miękkiej (używanej do izolacji rur z wodą zimną, ciepła raz do rur centralnego ogrzewania); twardej (na izolacje do podgrzewaczy wody i zasobników ciepła); oraz supertwardej, która jest tym samym najodporniejsza.

   W naszym sklepie Hurtownia Instalatora znajdziecie otuliny Alfaflex, które służą do izolowania rur ciepłą i zimną wodę w technice grzewczej i sanitarnej. Izolacje Alfaflex cechuje prostota, łatwość montażu oraz wysoka odporność, jak również szybki zwrot z inwestycji oraz dbałość o środowisko naturalne. To najlepszy wybór izolacji do instalacji wodnych.

   Otuliny do rur

   Alfaflex otuliny - służą do izolowania rur na ciepłą i zimną wodę w technice grzewczej i sanitarnej. Izolacje Alfaflex Cechuje prostota i łatwość montażu, jak również szybki zwrot z inwestycji oraz dbałość o środowisko naturalne. Jest to najlepszy wybór izolacji do instalacji wodnych.

   W tej kategorii nie ma produktów.

   Otuliny do rur stanowią doskonałą izolację w instalacjach oraz umożliwiają usprawnienie funkcjonowania i zwiększenie wydajności całego systemu, jaki izolują. Wybór otulin jest ogromny – od różnych wymiarów, poprzez strukturę, aż do budowy. Przede wszystkim otuliny różnią się jednak rodzajem materiału, użytego do ich wytworzenia, a w ślad za tym – właściwościami.

   Głównie otuliny do rur wykonywane są z tworzyw sztucznych, materiałów porowatych, pianki, kauczuki czy materiałów włóknistych. Nierzadko otuliny są dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami czy wilgocią. Jeśli chodzi o zastosowanie izolacji do prostych instalacji z rur (takich jak instalacja odpływowa czy instalacja grzewcza) i towarzyszącej im nieskomplikowanej armaturze – warto zastosować otulinę z pianki polietylenowej, która dzięki swojej wysokiej elastyczności doskonale sprawdzi się przy tego typu instalacjach.

   Najczęściej spotykamy otuliny do rur wykonane z pianki polietylenowej, która charakteryzuje się dużym współczynnikiem dyfuzji pary wodnej i jest niemalże nienasiąkliwa. Jej giętkość i sprężystość bardzo ułatwia układanie otuliny do rur. Nawet najcieńsza otulina z tej pianki bardzo dobrze ochroni izolacje. Wytrzymuje ekstremalne temperatury: od -80 stopni do +105 stopni Celsjusza i jest odporna na wilgoć. Pianka polietylenowa wykorzystywana jest głównie do otulania instalacji CO, a także ciepłej i zimnej wody. Dobrze też, aby otulina była dodatkowo pokryta specjalną folią, odporną na rozrywanie.
   Newsletter
   Copyright © 2018 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.