Filtruj produkty

Dostępność
Producent

Aktywne filtry:

  Black Friday 2019 - promocje
  Warto wiedzieć, że taśma teflonowa jest też doskonałym i jedynym możliwym rozwiązaniem w przypadku uszczelniania połączeń gwintowanych w instalacji wodnej wykonywanej z PCV lub CPCV. W obu wymienionych rodzajach instalacji nie można używać klasycznych pakuł konopnych lub lnianych, ponieważ pakuły pod wpływem wilgoci zwiększają swoją objętość. To ostatecznie może doprowadzić w praktyce do pęknięcia złączki z tworzywa sztucznego.

  Zastosowanie taśmy teflonowej ma również inne zalety, do których należą między innymi czysty i prosty montaż – bez konieczności użycia pasty, a także atrakcyjna cena. Teflon nie wchodzi też w reakcję z wodą i nie zmienia jej smaku. Taśmę zawsze nawija się w kierunku wkręcania gwintu i dokładnie wciska się ją w rowki, by wypełnić całą wolną przestrzeń. Przy końcowym skręcaniu nie można cofać nakręcanej rury, ponieważ skutkowałoby to przerwaniem taśmy i rozszczelnieniem połączenia w przyszłości. Taśma teflonowa została wykonana z wytrzymałego materiału, jakim jest politetrafluoroetylen. Tworzywo jest odporne na działanie wody i wysokich temperatur, dlatego może być używane do uszczelniania instalacji wodnych i gazowych – zapewnia odpowiednią izolację.

  Taśmy i uszczelnienia

  Podczas samodzielnego tworzenia instalacji wodnej lub gazowej, należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność łączonych ze sobą elementów. W trakcie konstruowania instalacji zalecamy korzystać z taśm teflonowych, które pomagają zespolić się poszczególnym częściom rur.

  Taśmę teflonową można stosować nawet w połączeniu z lutowaniem, gdyż charakteryzuje się wysoką odpornością na niskie i wysokie temperatury. Posiadamy taśmy teflonowe o różnych rozmiarach. Pochodzą od renomowanych marek, co daje gwarancję szczelności i trwałości instalacji gazowych oraz wodnych.

  Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
  Każde połączenie gwintowane w instalacji wodnej narażone jest na powstanie przecieku. By zabezpieczyć się przed podobną sytuacją konieczne jest użycie materiałów uszczelniających. Obecnie w tym celu używa się jednego z trzech dostępnych na rynku rozwiązań: pakuł konopnych lub lnianych, nici uszczelniających lub taśmy teflonowej.

  Taśma teflonowa to jedno z najlepszych rozwiązań dla uszczelnienia połączeń gwintowych w instalacjach wodno-sanitarnych, grzewczych i gazowych. Na rynku dostać można taśmy teflonowe przeznaczone na każdy rodzaj instalacji. Różnią się one od siebie – w zależności od przeznaczenia – grubością oraz szerokością. W naszym sklepie Hurtownia Instalatora znajdziesz najlepszej jakości taśmy teflonowe.

  Taśma teflonowa ma bardzo wiele zalet. Z powodzeniem można używać jej do uszczelniania każdego połączenia gwintowego, a także połączeń instalacji miedzianej z instalacją rur stalowych ocynkowanych lub też połączenia instalacji miedzianej z aluminiowymi grzejnikami. Taśma teflonowa ma specjalne właściwości, dzięki którym użyta na syku dwóch różnych stopów chroni obie części instalacji przed korozją elektrochemiczną.
  Newsletter
  Copyright © 2018 - 2019 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.