Głowica termostatyczna ma za zadanie utrzymać stałą, wymaganą temperaturę grzejnika. Termostat grzejnikowy pozwala sterować ciepłem wydzielanym przez kaloryfer, dzięki czemu utrzymuje optymalną dla użytkownika temperaturę w danym pomieszczeniu.

Z kolei zawory grzejnikowe spełniają dwie bardzo ważne i istotne funkcje. Po pierwsze stanowią element wykończeniowy urządzenia grzewczego i podnoszą jego wartość estetyczną, a po drugie odpowiadają za sterowanie temperaturą grzania. Dzięki nim możemy cieszyć się komfortową temperaturą przez cały rok. Właśnie ze względu na tę drugą funkcję wyróżnia się zawory regulowane ręcznie oraz zawory termostatyczne. Oba spełniają to samo zadanie, czyli kontrolują ilość oraz przepływ wody do grzejnika z centralnego systemu ogrzewania. Różnica tkwi jednak w rodzaju głowicy.

Zapewniamy, że w naszym sklepie Hurtownia Instalatora, każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Nasze produkty pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą w Polsce oraz na świecie ogromnym zaufaniem klientów.

Termostatyka

Domowe instalacje centralnego ogrzewania powinny być wyposażone w akcesoria umożliwiające np. regulację temperatury.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą produktów z zakresu termostatyki. W tym dziale znajdą Państwo akcesoria do grzejników, które zapewnią prawidłowe działanie instalacji grzewczej. Znajdują się tu m.in zawory termostatyczne, głowice, zestawy termostatyczne, zawory grzejnikowe. Dostępne w naszym sklepie akcesoria, wykonane są z najlepszych materiałów, odpornych na działanie temperatury. Oferujemy produkty znanych, renomowanych marek, wysokiej jakości, co daje gwarancję trwałości oraz długiego bezawaryjnego użytkowania. 

Pokazuje 1 - 20 z 72 elementów
Termostatyka to dział termodynamiki zajmujący się stanami równowagi makroskopowych układów termodynamicznych – w skrócie to akcesoria, które sprawiają, że domowe instalacje centralnego ogrzewania działają sprawnie i bez zarzutu.

W ofercie naszego sklepu Hurtownia Instalatora znajdą Państwo wszystkie akcesoria, które konieczne są do sprawnego działania całej instalacji. Do akcesoriów zaliczają się: głowice termostatyczne, zawory grzejnikowe oraz zawory termostatyczne.

Zawory termostatyczne są standardowym wyposażeniem wszystkich grzejników zamontowanych w instalacji centralnego ogrzewania. Umożliwiają one uzyskanie komfortowej temperatury. Umieszczony w nim czujnik mierzy temperaturę i reaguje na każdą, nawet najmniejszą jej zmianę, co z kolei wpływa na wielkość ciepła oddawanego przez grzejnik. Jeśli otworzy się okno, to automatycznie zwiększy się również wody do grzejnika. Jeśli jednak zrobi się gorąco, czujnik automatycznie zmniejszy dopływ gorącej wody do grzejnika, by utrzymywać w pomieszczeniu ustawioną wcześniej temperaturę.

Warto pamiętać o tym, że by grzejnik działał prawidłowo, to nie powinien być ukryty za zasłonami. W czasie wietrzenia pomieszczenia warto ustawić termostat na minimalną temperaturę. Podobnie powinniśmy postąpić, kiedy zimą wyjeżdżamy z domu na dłużej. Zawory termostatyczne sprawiają również, że zmniejszają się koszty ogrzewania.
Newsletter
Copyright © 2018 - 2021 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.