Filtruj produkty

Dostępność

Aktywne filtry:

  W naszym sklepie Hurtownia Instalatora znajdziesz produkty najwyższej jakości. Do bezawaryjnego działania instalacji w w domu potrzebujesz zawór mieszający oraz siłownik. Zawór mieszający to urządzenie, które odpowiada za regulację centralnego systemu ogrzewania. Umożliwia on obniżenie ciśnienia w zasobniku w sytuacjach awaryjnych. Jest to tak naprawdę najważniejszy element całej instalacji CO, a dzięki wykonaniu go z solidnych, pewnych i sprawdzonych materiałów, będzie służył Ci przez bardzo długie lata. Należy jednak pamiętać, że wybór zaworu mieszającego powinien być poprzedzony informacją o wymaganiach instalacyjnych.

  Siłownik zaworu mieszającego przeznaczony jest do sterowania obrotowymi zaworami mieszającymi. Można ustawić go na automatyczny tryb pracy lub sterować nim ręcznie. Siłownik nie wymaga dodatkowej pielęgnacji i jest prosty w obsłudze. Charakteryzuje się również nowoczesnym i estetycznym wyglądem, dzięki czemu nie będzie rzucał się w oczy.

  Zarówno siłownik, jak i zawór mieszający muszą być wykonane z najwyższej jakości solidnych materiałów, tak by służyły nam bezawaryjnie przez długie lata.

  Zawory mieszające i siłowniki

  W tym dziale znajdą Państwo elementy zapewniające instalacjom wodnym i grzewczym prawidłową pracę. 

  Armaturę regulującą w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody stanowią przede wszystkim zawory mieszające i reduktory ciśnienia, które pozwalają ograniczyć zbyt wysokie ciśnienie zasilające i utrzymać je na stałym poziomie, również w przypadku wahań ciśnienia wejściowego. Umożliwiają również oszczędność wody i zapobiegają nadmiernym przepływom wody. Oferowane przez nas zawory mieszające oraz siłowniki, renomowanych producentów, cechują się solidnością i trwałością. Są odporne na uszkodzenia oraz szkodliwe czynniki.

  Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
  Zawory mieszające Afriso i siłowniki zapewniają instalacji wodnej i grzewczej prawidłowe funkcjonowanie. Poza ograniczaniem zbyt wysokiego ciśnienia zasilającego i utrzymywania go na stałym poziomie, umożliwiają również oszczędność wody i zapobiegają nadmiernym przepływom wody. Dostępne w naszym sklepie zawory mieszające i siłowniki eliminują ryzyko uderzeń hydraulicznych oraz redukują szumy i hałasy w instalacjach wodnych, dzięki czemu działa ona cicho i sprawnie.

  Instalacje centralnego ogrzewania oraz instalacje ciepłej wody użytkowej do prawidłowego działania wymagają zamontowania odpowiednich akcesoriów, które pozwalają uzupełnić konstrukcję centralnego ogrzewania o wszystko co niezbędne do jej bezawaryjnego działania.

  Akcesoria takie jak siłowniki czy zawory mieszające umożliwiają szybkie podgrzewanie wody, utrzymywanie jej optymalnej temperatury, a także dbają o odpowiednie ciśnienie w całej instalacji. W naszej ofercie znajdziesz tylko najlepsze i sprawdzone produkty, które pochodzą od renomowanych producentów, cieszących się na rynku dużym zaufaniem klientów.

  Zawory mieszające Honeywell zostały stworzoną z myślą o regulacji temperatury wody i są wykorzystywane w: centralnej regulacji zasilania ciepłą wodą użytkową lub bezpośrednio przy odbiornikach lub w podgrzewaczach wody w instalacjach solarnych w układach z podwójnym źródłem ciepła oraz w systemach grzewczych z ogrzewaniem podłogowym lub do ograniczenia temperatury powrotu do kotła. Stosuje się je również w klimatyzacji. W miejscach w których system zasilania wodą zawiera obieg cyrkulacyjny gorącej wody należy pamiętać o zamontowaniu zaworu zwrotnego Honeywell, który pozwoli uniknąć cofania się zimnej wody i chłodzenia wymieszanej wody na wyjściach.

  Zawory mieszające Herz znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania. Zawór mieszający Herz służy głównie do podmieszania i obniżenia temperatury zasilania obiegu grzewczego na przykład w instalacjach ogrzewania podłogowo, centralnego ogrzewania oraz podmieszania obiegów ogrzewania.

  Zawory mieszające WOMIX znajdą zastosowanie w każdej instalacji centralnego ogrzewania. Seria zaworów mieszających WOMIX to mieszacze trzy oraz czterodrogowe – w zależności od zapotrzebowania. Zawór mieszający trzydrogowy (trójdrożny) ma zastosowanie głównie w przypadku obniżenia temperatury zasilania obiegu grzewczego najczęściej w instalacjach ogrzewania podłogowego, przez co jest nieodzownym elementem obiegu ogrzewania podłogowego. Wszystkie zawory mieszające różnią się współczynnikiem przepływu i średnicą gwintu wewnętrznego.

  Z kole termostatyczne zawory mieszające Esbe nazywane są „nową cudowną bronią” instalatorów w całej Europie. Podstawowym wymogiem stawiany instalacjom wody użytkowej jest ochrona ludzi przez dwoma istotnymi zagrożeniami: zakażeniem bakteriami Legionella i oparzeniami. Zawory mieszające Esbe to jedne z najlepszych produktów w tej kategorii.
  Newsletter
  Copyright © 2018 - 2022 Hurtownia Instalatora, All rights reserved.