💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE W KWIETNIU - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

KILKA SŁÓW O ZAWORACH SPUSTOWYCH - KORKI

2024-02-17
KILKA SŁÓW O ZAWORACH SPUSTOWYCH - KORKI

Urządzenie łazienki nie ogranicza się jedynie do wyboru wanny, szafek, umywalki czy baterii łazienkowych. Wykończenie tego pomieszczenia obejmuje o wiele większy zakres sprzętów, niż początkowo nam się wydaje. Wszystko po to, by łazienka była funkcjonalna i kompletna, a także cieszyła oko. Wydawałoby się, że najmniej istotnym elementem, na który zwraca się uwagę, są zawory spustowe. Nic jednak bardziej mylnego. To bez nich umywalka czy wanna nie będą spełniały swojej funkcji. Zawór spustowy to bardziej, niż mogłoby się wydawać, ważny element w każdym domu. Mimo iż jest to mały element, to bez niego sprawne spłukiwanie wody byłoby wręcz niemożliwe.

Obecnie najpopularniejszymi rodzajami zaworów są korki spustowe typu klik-klak (zwane też korek push-open). Korek klik-klak to poniekąd automatyczne rozwiązanie, które jest obecnie najczęściej stosowane w wannach i umywalkach. Mają pewną istotną przewagę nad tradycyjnymi korkami, bowiem nie wymagają one dodatkowych mechanizmów. Często są montowane w trudno dostępnych miejscach i jeśli ulegną awarii, to ich naprawa będzie bardzo łatwa i szybka.

Mechanizm zaworu spustowego klik-klak opiera się przede wszystkim na stalowej sprężynie, dzięki czemu zamknięcie odpływu ogranicza się do wciśnięcia korka. Jeśli chcemy go otworzyć, to wykonujemy tę samą czynność. Do wyboru mamy kilka rodzajów zaworów spustowych. Różnią się one najczęściej wielkością oraz rodzajem materiału, jaki wykorzystano do jego produkcji. Przeważnie korki typu klik-klak wykonane są z: mosiądzu, polipropylenu lub ceramiki. Coraz częściej można również spotkać zawory, które dodatkowo są pokryte warstwą chromu, co wpływa na plus na jego wygląd i trwałość, a także sprawia, że nie są one wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację.

Jeśli chodzi o pielęgnację korka typu klik klak (korek push-open) nie jest ona trudna. Wystarczy tylko wyjąć cały mechanizm z odpływu, usunąć brud i zanieczyszczenia zalegające na nim i następnie włożyć go z powrotem na swoje miejsce. Zawory spustowe są produkowane w dwóch wersjach: mniejszej oraz większej z systemem przelewowym lub bez.

O co chodzi z systemem przelewowym lub bez? Już wyjaśniamy. Otóż decydując się na kupno umywalki, powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że na rynku są dostępne modele ze specjalnym otworem, który zabezpiecza łazienkę przed przelaniem się wody oraz umywalki bezprzelewowe. W przypadku posiadania umywalek bezprzelewowych musimy mieć pełną i stałą kontrolę nad poziomem wody. Na rynku są obecnie dostępne zawory spustowe klik-klak, które są dostosowane do obu rodzajów umywalek. Różnią się one właśnie spustem – umywalki przelewowe go posiadają, a bezprzelewowe nie są w ten spust wyposażone.

Jeśli decydujemy się na korek klik-klak, to musimy pamiętać, by nie kupować baterii umywalkowych z korkiem, gdyż może on nie pasować do mechanizmu baterii. Często baterie łazienkowe posiadają w swoim zestawie specjalną dźwignię do otwierania korków. Przy zakupie korka push-open (korek klik-klak) dźwignia ta jest zbędna, jednakże nie ma możliwości jej zdemontowania bez ingerencji w wygląd armatury.

W naszym sklepie Hurtownia Instalatora znajdą Państwo bardzo szeroki wybór zaworów spustowych tylko renomowanych producentów, takich jak Ferro.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Dobry kontakt, towar zgodnie z opisem.
2024-03-17
Uszczelka pasuje ale czas oczekiwania na dostawę, jak na obecne czasy - bardzo długo. Brak możliwości wybrania paczkomatu z mapy dla dostarczenia przesyłki.
pixel