💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Naczynia przeponowe

( ilość produktów: 104 )

Naczynia przeponowe to urządzenia, które we współpracy z pozostałymi elementami instalacji, pełnią istotne funkcje w całym systemie grzewczym. Polecane przez nasz sklep produkty mają zastosowanie w instalacji grzewczej, chłodniczej, solarnej i wody użytkowej. Naczynia przeponowe są również niezwykle ważnym sprzętem, odpowiadającym za stabilizację ciśnienia i bezpieczeństwo całego systemu.

Naczynia przeponowe

Na rynku dostępna jest szeroka oferta różnego rodzaju urządzeń do systemów grzewczych. Jednymi z nich są naczynia przeponowe. Produkty te, znajdujące się w naszej ofercie, to wyroby najwyższej jakości. Zostały wyprodukowane przez renomowane firmy, specjalizujące się w elementach instalacji grzewczej. Głównym wytwórcą tego typu urządzeń jest firma Ferro, działająca na rynku międzynarodowym. W jej asortymencie znajdują się naczynia przeponowe stojące, wiszące lub płaskie, o różnych parametrach i zastosowaniach. Wyrobami uzupełniającymi są części wymienne do tych urządzeń. Najwięcej modeli, jakie są dostępne w naszym sklepie, to naczynia przeponowe wiszące, zwykle z komorą o mniejszej pojemności. Doskonałym przykładem może być wiszące naczynie przeponowe A35 do CWU marki Ferro. Jest to bardzo wytrzymały zbiornik, wykonany z głęboko tłoczonej stali, z zapobiegającą korozji powłoką epoksydową. Wewnątrz znajduje się membrana, zrobiona z kauczuku etylenowo– propylenowego, oddzielająca poduszkę gazową od części naczynia, wypełnionej wodą. Polecane przez nas naczynie przeponowe wiszące, tak jak i wszystkie inne modele, jest atestowane i objęte gwarancją producenta.

Naczynia przeponowe- podstawa każdej instalacji

Produkty takie, jak naczynia przeponowe, mają za zadanie spełniać kilka funkcji. Najważniejsza z nich, to utrzymanie prawidłowego ciśnienia w całym systemie grzewczym. Tego typu wyroby kompensują wahania ciśnienia, spowodowane zmianą temperatury wody grzewczej i zapewniają ochronę całego systemu. Polecane naczynia przeponowe są dostosowane do parametrów instalacji grzewczej lub ciepłej wody użytkowej. Do każdej z tych grup są dedykowane różnej wielkości naczynia zbiorcze, które mają od kilkudziesięciu do kilkuset litrów pojemności. Te większe to najczęściej naczynia przeponowe stojące. Warte uwagi jest naczynie przeponowe RV400 do CO, wyprodukowane przez markę Ferro. To solidny model, którego zbiornik jest zrobiony z wytrzymałej, głęboko tłoczonej stali. Produkt posiada zawór wstępnego nabijania, przyłącze wody i membranę z kauczuku etylenowo- propylenowego, która nie dopuszcza do kontaktu wody z a wewnętrzną powierzchnią zbiornika, zapewniając czystość w instalacji.

Naczynia przeponowe – nowatorskie rozwiązania technologiczne

Uzupełnieniem oferty urządzeń, jakie stanowią naczynia przeponowe, są niewielkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe, naczynia przeponowe płaskie. Ich konstrukcja ma niwelować nagłe zmiany ciśnienia, chroniąc przy tym całą instalację. Idealnym przykładem jest funkcjonalne i trwałe naczynie przeponowe płaskie, przeznaczone do centralnego ogrzewania. Model naczynia płaskiego CP 387-18 marki Ferro, charakteryzuje maksymalne ciśnienie na poziomie 3 barów i ciśnienie wstępne 1,4 bara. Produkt wykonany jest z wysokogatunkowej stali galwanizowanej. W środku znajduje się trwała membrana SBR, o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych. Warto również wspomnieć o wyrobach takich, jak zbiorniki buforowe bez wężownicy. Produkty te pozwalają ograniczyć częstotliwość załączania kotła centralnego ogrzewania lub pompy ciepła i utrzymywać stabilną temperaturę w instalacji. Zbiorniki buforowe bez wężownicy dodatkowo zabezpieczają układ przed przegrzaniem i pełnią funkcję tzw. sprzęgła. Warto podkreślić, że wszystkie naczynia przeponowe, które polecamy w ofercie naszego sklepu, posiadają gwarancje producentów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Wszystko jak trzeba
2024-05-28
zamówienie zrealizowane zgodnie z moimi oczekiwaniami, szybko i profesjonalnie
pixel