💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

STACJE UZDATNIANIA WODY - TWARDA WODA W TWOIM DOMU?

2024-02-17
STACJE UZDATNIANIA WODY - TWARDA WODA W TWOIM DOMU?

Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego urządzenia, jak stacje uzdatniania wody – twarda woda w Twoim domu, może przestać już być powodem Twoich wielu problemów. Proces uzdatniania wody przedłuża żywotność posiadanej armatury czy sprzętu AGD. Rozwiązanie to, korzystnie wpływa także na wygląd skóry, włosów i paznokci. 

Twarda woda w domowej instalacji wiąże się z wieloma problemami. Pojawia się uciążliwy, bardzo trudny do usunięcia osad z kamienia, który skutecznie uszkadza sprzęt AGD, jak również powoduje szybsze zużycie się baterii kuchennych. Woda o dużej trwałości wpływa również negatywnie na wygląd mytych naczyń. Nierzadko osad z kamienia widoczny jest na wyrobach ze szkła czy innych przyborach kuchennych. Twarda woda pozostawia także nieestetyczne osady na armaturze łazienkowej i kuchennej, zlewozmywakach, kabinach prysznicowych czy czyszczonych przy jej pomocy innych powierzchniach. Dużym problemem jest wpływ twardej wody na efektywność prania ubrań. Bywa, iż bardzo twarda woda utrudnia prawidłowe płukanie odzieży, co powoduje pozostawanie na ich powierzchni resztek proszku czy zmiękczaczy. Zbyt duża ilość jonów wapnia i magnezu w wodzie dodatkowo ma negatywny wpływ na kondycję ludzkiej skóry, włosów i paznokci. Sprawia również, że potrawy gotowane z jej udziałem tracą swój aromat i smak. Nawet zwykła herbata jest zdecydowanie lepsza, gdy zalana zostanie gorąca, miękką wodą. Twardość wody ocenia się według skali 0 do <30 0fH. W Polsce najbardziej miekka woda, której wartość wynosi >150fH jest w Bielsku- Białej i w Częstochowie. Woda średnio twarda – od 15 do 210fH znajduje się m.in. Legnicy, Przemyślu, Krośnie i w Białymstoku. Najtwardszą wodę mają mieszkańcy Warszawy, Leszna, Skierniewic czy Tarnobrzegu. 

Stacje uzdatniania wody - twarda woda w Twoim domu przestanie być problemem

 

Skutecznym rozwiązaniem, które poradzi sobie z problemem twardej wody jest posiadanie takiego urządzenia, jak stacja do uzdatnia wody. Na uwagę zasługuje zmiękczacz do wody Hydra Mono USTM. Dzięki zastosowanej w nim żywicy monosferycznej, jest to bardzo wydajne i energooszczędne urządzenie.  Sprzęt wyróżnia automatyczna, elektroniczna głowica czasowo-objętościowa, która jest wyposażona w by-pass. Ten nowoczesny zmiękczacz o 30 – litrowej pojemności złoża, redukuje emisję popłuczyn i ogranicza ilość zużytej soli. Dla osób, które pragną posiadać urządzenie w eleganckiej obudowie, proponujemy zmiękczacz do wody Futura USTM. To urządzenie, w którym zastosowano innowacyjną technologię regeneracji złoża - up-flow. Proponowany sprzęt ma bardzo wytrzymałą obudowę, jak również ogranicza ilość zużytej soli i wody, aż o 30%. Łatwy w obsłudze panel LCD pozwala na pełne programowanie działania. Mniejsza ilość ścieków czyni ten zmiękczacz przyjaznym dla środowiska naturalnego. To wydajna, energooszczędna i niezawodna stacja do uzdatniania wody, którą można zamontować także w firmie. 

Nowoczesne zmiękczacze do wody dla właścicieli domów i mieszkań 

 

Dużą popularnością cieszy się także zmiękczacz do wody Lotus Sensor USTM. Model wyposażono w czujnik poziomu soli oraz generator wolnego chloru, który minimalizuje ryzyko rozwoju flory bakteryjnej wewnątrz tego urządzenia. Sprawna regulacja twardości wody wyjściowej, solidna szklana pokrywa oraz tryb wakacyjny, polegający na płukaniu złoża w czasie długiego braku poboru wody, to jedne z licznych zalet, jakie posiada to urządzenie. Dodatkowo zmiękczacz ma praktyczne zabezpieczenie antyzalaniowe. Wielu osobom zależy na tym, aby wybrane przez nie stacje uzdatniania wody posiadały wygodne uchwyty do ich przenoszenia. Tego typu udogodnienie ma zmiękczacz do wody Primo USTM. Jego szaro- biała obudowa z łatwością dopasuje się do większości wystrojów wnętrz w domach czy mieszkaniach. Produkt wyposażono w kolanko przelewowe, które chroni przez zalaniem. To zmiękczacz do wody, który ma pojemność złoża 12, 20 i 25 litrów. Programowanie ułatwia funkcjonalne i proste w obsłudze menu w 6 językach - polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, rosyjskim, a nawet tureckim. Zmiękczacz do wody Primo USTM pozwala na regulację twardości wody według indywidualnych potrzeb domowników lub osób korzystających z tego typu urządzenia. 

Zmiękczacze do wody cieszą się coraz większą popularnością. Pomagają one redukować twardość wody, a także wpływają na jej lepszy smak i zapach. To urządzenia wydajne i o niskim zużyciu energii elektrycznej, które nadają się do montażu, zarówno w domu, jak i w firmie.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Szybko i tanio
2024-05-22
Sprawnie i bez problemów Polecam
pixel