💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE W KWIETNIU - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Armatura wodna i gazowa

( ilość produktów: 4 )

Armatura wodna i gazowa obejmuje szeroki zakres komponentów, które kontrolują przepływ oraz dystrybucję wody oraz gazu w systemach instalacyjnych. Wysoka jakość produktów sprawia, że armatura wodna i gazowa jest nie tylko niezawodna, ale również bezpieczna.

Armatura wodna i gazowa

Armatura wodna i gazowa odgrywają istotną rolę w zapewnieniu bezpiecznego, a także efektywnego przepływu wody oraz gazu w różnego typu instalacjach, montowanych w domach lub zakładach przemysłowych. Ważnym elementem systemów hydraulicznych i grzewczych są różnego rodzaju zawory, które pełnią ważną funkcję. Wśród nich duże znaczenie mają zawory spustowe, które kontrolują wypływ mediów z systemu. Jednak nie są to jedyne elementy armatury wodnej i gazowej. W asortymencie naszego sklepu internetowego można znaleźć nie tylko zawory spustowe, ale również inne akcesoria, niezbędne do prawidłowego działania zaworów, na przykład końcówki z nakrętką do zaworu czerpalnego. Polecane produkty wykonane są z trwałych i odpornych na korozję materiałów, dzięki czemu niezawodnie działają przez długi czas. Oferowane komponenty różnią się nie tylko rodzajem materiału, z którego są wykonane, ale również rozmiarem i zastosowaniem. Wartym polecenia produktem jest końcówka z nakrętką do zawodu czerpalnego o średnicy gwintu równej ½ cala. Model ten wyprodukowany został przez znanego producenta techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej, markę Ferro. Końcówka z nakrętką stanowi element umożliwiający łatwe i bezpieczne podłączenie węża lub innego urządzenia do zaworu czerpalnego.

Armatura wodna i gazowa – niezastąpione komponenty do różnych instalacji

Innym ważnym produktem, który dostępny jest w dziale naszego sklepu- armatura wodna i gazowa, jest zawór spustowy solarny. To specjalny rodzaj zaworu, który znajduje zastosowanie w instalacjach związanych z systemami solarnymi. Do jego zadań należy odprowadzanie nadmiaru cieczy, na przykład wody, z układu solarnego, w momencie, gdy temperatura osiąga niebezpiecznie wysoki poziom. Dzięki temu zaworowi można zapobiec przegrzaniu całego układu i potencjalnym jego uszkodzeniom. W ofercie naszego e-sklepu dostępny jest zawór spustowy solarny z uszczelką, marki Ferro. Produkt ten przeznaczony jest do pracy w instalacjach o ciśnieniu nominalnych 16 barów i maksymalnej temperaturze pracy 150 stopni Celsjusza. W zestawie dodatkowo znajduje się złączka do węża i zaślepka. Zawór spustowy solarny ma korpus wykonany z mosiądzu, a uszczelnienia kuli i trzpienia z PTFE (z teflonu).

Armatura wodna i gazowa – bezpieczeństwo systemów

W procesie projektowania i utrzymania instalacji, takich jak systemy wodne, gazowe czy grzewcze, ważną rolę odgrywa właściwy dobór poszczególnych ich elementów, ich poprawny montaż, a także regularna konserwacja. Te działania mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie instalacji i zapewniają użytkownikom maksymalny komfort podczas korzystania z nich. Odpowiednio dobrana armatura wodna i gazowa to niezbędne elementy do budowania efektywnego oraz niezawodnego systemu. Aby działał on poprawnie, rury, zawory i inne komponenty, muszą być dopasowane do specyfiki instalacji, uwzględniając warunki pracy, ciśnienie, temperaturę oraz rodzaj przepływającego medium. Polecane przez nas produkty są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego stosując je, istnieje minimalne ryzyko wystąpienia awarii czy nieplanowanych przestojów podczas pracy systemu. Wybór wysokiej jakości produktów o odpowiednich parametrach technicznych, zapewni niezawodne i długotrwałe działanie instalacji. Nasi klienci powinni pamiętać również o tym, że armatura wodna i gazowa powinny być poddawane regularnej konserwacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Zamówienie zrealizowane szybko i bezproblemowo. Polecam.
2024-03-29
Realizacja sprawna. Szybko i kompletnie.
pixel