💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Grupy mieszające

( ilość produktów: 1 )

Oferowane przez nasz sklep grupy mieszające cieszą się dużym uznaniem wśród osób posiadających ogrzewanie podłogowe. Są to urządzenia, które zapewniają równomierny rozkład temperatury w danym pomieszczeniu. Grupy mieszające to kluczowy element instalacji, zapewniający skuteczną dystrybucję wody o odpowiednich parametrach i temperaturze.

Grupy mieszające

Oferowane przez nasz sklep grupy mieszające są stosowane w przypadku instalacji mieszanego ogrzewania, kiedy to standardowe ogrzewanie grzejnikowe zostaje połączone z instalacją podłogową. Aby taką instalację odpowiednio zasilić, należy zastosować wysokotemperaturowe źródło ciepła, jakim może być grupa pompowa. Jest to urządzenie, w skład którego wchodzą: pompa obiegowa, termometry kontrolujące temperaturę zasilania, zawory odcinające i zawór zwrotny. Odpowiednio dobrana grupa pompowa może być podłączona bez użycia dodatkowych śrub, wystarczy specjalna złączka. Idealnym przykładem jest dostępna w naszym sklepie, grupa mieszająca do rozdzielacza z pompą WILO i zaworem ESBE VTA 322. W przypadku tego wyrobu, sterowanie temperaturą odbywa się za pomocą termostatycznego zaworu mieszającego, który w odpowiednich proporcjach miesza gorącą wodę z zasilenia rozdzielacza, z chłodniejszą wodą z instalacji podłogowej, utrzymując właściwą temperaturę. Grupy mieszające to proste rozwiązania, zapewniające szybkie ogrzewanie.

Grupy mieszające – nowoczesna i prosta instalacja

Instalacja ogrzewania podłogowego wymaga stosowania specjalnych urządzeń, jakimi są grupy mieszane. Tego typu produkty mogą być stosowane lokalnie lub centralnie i umieszcza się je na rozdzielaczach obiegów grzewczych. Oferowane przez nasz sklep tego rodzaju produkty można podzielić na: grupy pompowe lokalne i centralne. Grupy pompowe lokalne są odpowiedzialne za obsługę pojedynczych kondygnacji, a na ich wydajną pracę mają wpływ ich poszczególne części, takie jak: pompa obiegowa, element mieszający, termometr i automatyczny odpowietrznik. Podzespoły grupy lokalnej są podobne do elementów grupy centralnej, ale różnią się wymiarami, konstrukcją pompy obiegowej i zaworu termostatycznego. Grupa pompowa centralna montowana jest w kotłowni i pełni funkcję rozdzielacza wody grzewczej do zasilania i podawania wody o odpowiedniej temperaturze do obiegu. Ogromną zaletą produktów typu grupy mieszające jest ich szybki i prosty montaż, a dodatkowym atutem jest obudowa, która doskonale izoluje i tym samym ogranicza straty ciepła w instalacji.

Wielofunkcyjne grupy mieszające

Urządzenia składające się na grupy mieszające, można zastosować w wielu rodzajach instalacji, dopasowując je do różnego rodzaju systemów grzewczych o różnej mocy. Wersja urządzeń, która jest najczęściej wybierana, wyposażona została w siłownik i obrotowy zawór mieszający. Tego typu wyroby bardzo dobrze sprawdzą się przy regulacji parametrów instalacji, która jest wyposażona w kocioł na paliwo stałe bez sterownika. Ogrzewanie podłogowe cieszy się dużą popularnością, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej, dlatego warto zapoznać się z produktami z tej grupy urządzeń instalacyjnych. W naszym sklepie oferujemy grupy mieszające do ogrzewania podłogowego i pozostałe urządzenia wysokiej jakości, stosowane w systemach produkowanych przez renomowane marki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Towar zgodny z opisem, dobra cena w porównaniu z innymi sklepami i przesyłka mega priorytetowa. Polecam!
2024-05-22
Sprawnie i bez problemów Polecam
pixel