💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Armatura regulująco-zabezpieczająca

( ilość produktów: 141 )

Armatura regulująco-zabezpieczająca to niezbędny element w systemach hydraulicznych i centralnego ogrzewania, pełniący dwie kluczowe funkcje: regulacji przepływu i zabezpieczenia przed nadmiernym ciśnieniem. Dzięki precyzyjnemu działaniu armatura regulująco-zabezpieczająca umożliwia pełną kontrolę nad parametrami pracy danego systemu.

Armatura regulująco – zabezpieczająca

W każdej instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wody użytkowej znajduje się armatura regulująco – zabezpieczająca. Służy ona do regulacji lub zabezpieczenia całego układu przed wystąpieniem poważnej awarii, tym samym podnosząc bezpieczeństwo jego użytkowania. W ofercie naszego sklepu dostępne są różne tego rodzaju urządzenia, takie jak: zawory do pomp ciepła, zawory bezpieczeństwa, separatory, mieszacze termostatyczne, grupy bezpieczeństwa c.o. i reduktory ciśnienia. Popularną wśród klientów grupę wyrobów stanowią reduktory ciśnienia, stosowane w instalacjach wodnych, mające za zadanie kontrolować ciśnienie wody i zapewniać wysoką efektywność pracy układu. Doskonałym przykładem jest reduktor ciśnienia marki Ferro, przeznaczony dla wody o maksymalnej temperaturze 80°C. Urządzenie to posiada mosiężną membranę i główne gniazdo uszczelniające, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Polecane przez nas reduktory ciśnienia są zrobione wyłącznie z nietoksycznych materiałów konstrukcyjnych, gwarantujących prawidłową i bezpieczną ich pracę w instalacjach wody pitnej.

Armatura regulująco – zabezpieczająca – nowoczesne rozwiązania

W grupie proponowanych przez nas urządzeń, jaką jest armatura regulująco-zabezpieczająca, znajdują się m.in. zawory antyzamrożeniowe do pomp c.o. czy zawory dwufunkcyjne schładzające, a także grupy bezpieczeństwa c.o. To zestawy, w skład których wchodzi: belka ze stali o grubości 2 mm, odpowietrznik automatyczny z zaworem stopowym, zawór bezpieczeństwa, manometr i szybkozłącze do naczynia przeponowego. Ich funkcją jest ochrona instalacji przed niebezpiecznym wzrostem ciśnienie. Rekomendowane przez nas zawory antyzamrożeniowe mają za zadanie zapobiegać zamarzaniu cieczy w momencie, gdy temperatura medium w przewodzie spadnie poniżej 3 °C. Przykładem może być zawór antyzamrożeniowy pomp ciepła CALEFFI, który ma korpus wykonany z wysokiej jakości mosiądzu i sprężynę ze stali nierdzewnej oraz maksymalne ciśnienie pracy, wynoszące 10 barów. Warto wspomnieć również o zaworach dwufunkcyjnych schładzających, które mają minimalizować straty termiczne układu kotłowego. Wszystkie te urządzenia, znajdujące się w asortymencie naszego sklepu,  posiadają wymagane atesty bezpieczeństwa.

Niezawodna armatura regulująco – zabezpieczająca

Armatura regulująco-zabezpieczająca to również mieszacze termostatyczne i separatory zanieczyszczeń. Proponowane przez nasz sklep urządzenia typu separatory zanieczyszczeń służą do oddzielania zanieczyszczeń w zamkniętych instalacjach centralnego ogrzewania, generując przy tym niskie straty ciśnienie. Są to najczęściej drobinki rdzy lub piasku, gromadzące się w komorach o dużej pojemności, a ich usunięcie, dzięki tym urządzeniom, może być przeprowadzane podczas normalnej pracy instalacji. Separatory zanieczyszczeń w wersji z magnesem, dostępne w naszym sklepie, przeznaczone są do oddzielania z instalacji związków ferromagnetycznych. Idealnym przykładem jest separator zanieczyszczeń z magnesem, który ze względu na kompozytową budowę, może być stosowany w instalacjach klimatyzacyjnych. W bogatej ofercie naszego sklepu dostępne są również mieszacze termostatyczne, stosowane w bateriach czasowych, wyposażone w głowicę termostatyczną. Dostarczają one wodę o wybranej temperaturze i dzięki funkcji termostatu zapewniają ochronę przed poparzeniem tym gorącym medium.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Szybko i tanio
2024-05-28
zamówienie zrealizowane zgodnie z moimi oczekiwaniami, szybko i profesjonalnie
pixel