💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

CZYSZCZENIE GRZEJNIKÓW ŁAZIENKOWYCH - KILKA WAŻNYCH PODPOWIEDZI

2024-02-17
CZYSZCZENIE GRZEJNIKÓW ŁAZIENKOWYCH - KILKA WAŻNYCH PODPOWIEDZI

Grzejniki łazienkowe kupujemy zwykle z myślą o ich walorach użytkowych: "najważniejsze, aby skutecznie ogrzewały pomieszczenie, a w razie potrzeby posłużyły jako wieszak na ręczniki lub mokre pranie". Jednak w stylowej łazience znaczenie mają detale – grzejniki łazienkowe, choć przede wszystkim funkcjonalne, powinny pasować do wystroju i być zadbane. Z tego powodu wiele dostępnych modeli cechuje ciekawy design - są zaprojektowane jako użytkowe, ale i piękne elementy wyposażenia łazienki.

Konstrukcja grzejników jest dostosowana do ich funkcji, jednak może być przyczyną problemów z ich czyszczeniem – żeberka urządzenia są pod tym względem szczególnie problematyczne. Wysoka wilgotność w łazience powoduje, że kaloryfery są szczególnie podatne na zabrudzenia, a na ich powierzchni gromadzą się kurz i drobnoustroje. Jak zadbać o czystość grzejników łazienkowych?

Jak skutecznie wyczyścić grzejnik łazienkowy

Metody, preparaty i narzędzia powinny być dobrane do modelu, który chcemy wyczyścić. Najpopularniejsze rodzaje grzejników dostępne na rynku to:

  • kaloryfer aluminiowy,
  • drabinkowy grzejnik łazienkowy,
  • żeliwny kaloryfer żeberkowy.

Każdy z wymienionych grzejników ma swoje wady i zalety, każdy wymaga też innych metod czyszczenia i pielęgnacji.

Kaloryfer żeberkowy

Mycie kaloryfera żeberkowego może przysporzyć wiele trudności. Problemem są niewielkie odległości między żeberkami, które uniemożliwiają ręczne wyczyszczenie tych przestrzeni. Do pozbycia się uciążliwych, trudno dostępnych zabrudzeń warto wykorzystać odkurzacz z wąską końcówką – dostępne są bardzo wąskie i elastyczne końcówki, do wykorzystania przy sprzątaniu miejsc, do których trudno się dostać. Innym rozwiązaniem są specjalne szczotki do kaloryferów, do usunięcia kurzu spomiędzy żeberek. Sprawdzić może się także szczoteczka do butelek. Przednią część grzejnika umyjemy wilgotną ściereczką – trzeba pamiętać, żeby na koniec przetrzeć szczebelki na sucho.

Kaloryfer aluminiowy

Kaloryfer aluminiowy wymaga więcej pracy. Do wyczyszczenia jego wnętrza z kurzu i zanieczyszczeń ponownie przyda się odkurzacz. Zewnętrzną część grzejnika trzeba umyć miękką ściereczką z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego, na przykład płynu do mycia naczyń. Jeśli kaloryfer posiada na górze kratkę, warto ją zdjąć, aby ułatwić sobie odkurzenie wnętrza urządzenia.

Grzejnik drabinkowy

Drabinkowy grzejnik łazienkowy najłatwiej jest utrzymać w czystości. Jego budowa pozwala ma łatwy dostęp do wszystkich szczelin. Wystarczy miękka ściereczka i detergent o łagodnym działaniu. Trzeba zwrócić uwagę, żeby środek stosowany do mycia grzejnika nie miał w składzie alkoholu, który mógłby uszkodzić powierzchnię grzejnika łazienkowego. W tym przypadku postawmy na regularność, aby w ten sposób oszczędzić sobie pracy.

Jak ułatwić sobie czyszczenie grzejników?

Ciekawym sposobem na szybkie i skuteczne umycie grzejników jest odkurzacza parowy. Parownica szybko usunie zabrudzenia, bez konieczności używania detergentów, a przy tym pozbędzie się kurzu oraz drobnoustrojów takich jak bakterie, wirusy i roztocza.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Towar zgodny z opisem, dobra cena w porównaniu z innymi sklepami i przesyłka mega priorytetowa. Polecam!
2024-05-22
Sprawnie i bez problemów Polecam
pixel