💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE W KWIETNIU - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

IDZIE ZIMA – ZADBAJ O CIEPŁO I BEZPIECZEŃSTWO W SWOIM DOMU!

2024-02-17
IDZIE ZIMA – ZADBAJ O CIEPŁO I BEZPIECZEŃSTWO W SWOIM DOMU!

Nieuchronnie zbliża się okres zimowy, a więc i grzewczy. Warto zadbać o to, by w naszym domu było ciepło i jednocześnie bezpiecznie. Dlatego też w tym wpisie zajmiemy się odpowiednim przygotowaniem do okresu grzewczego. Jak wiadomo cały system nie będzie działał sprawnie, jeśli poszczególne elementy nie będą wysokiej jakości.

Pierwszym ważnym elementem jest zawór mieszający. Zawór mieszający to niewielki element, który znacznie podnosi komfort korzystania z kotła i jednocześnie zwiększa nasze bezpieczeństwo. Wyposażenie kotła w zawór mieszający termostatyczny pozwoli nam dowolnie sterować jego parametrami pracy, a także zabezpieczy go przed zbyt szybkim zniszczeniem. Ważne jest, by wybierać takie zawory mieszające, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dlatego też szczerze polecamy zawory mieszające AFRISO, które spełnią wymogi każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Pamiętajmy o tym, że dobrze dobrany zawór termostatyczny zadba o sprawną pracę całej instalacji.

Dzięki zaworowi mieszającemu Afriso zapobiegniemy między innymi zardzewieniu wnętrza kotła, ponieważ uniemożliwi on skraplanie się wody na jego ściankach. Zastosowanie zaworu mieszającego pozwoli nam wyrównać obciążenie cieplne na wszystkich odbiornikach znajdujących się w mieszkaniu. Dzięki temu we wszystkich grzejnikach będzie taka sama temperatura, co z kolei umożliwi nam równomierne ogrzanie wszystkich pomieszczeń. Szukając termostatycznego zaworu mieszającego, możemy natknąć się na jego 2 rodzaje: zawór czterodrożny oraz zawór trójdrożny.

Zawory 3-drogowe stosowane są zwykle jako zawory mieszające, gdzie wymaganą temperaturę uzyskuje się poprzez zmieszanie w odpowiedniej proporcji gorącej wody z kotła z chłodną wodą z powrotu. Zawory 3-drogowe można też stosować jako zawory rozdzielające lub przełączające, gdy wymagany jest rozdział strumienia wody z kotła na dwa obwody, np. do instalacji grzewczej oraz zasobnika c.w.u..

Z kolei zawory 4-drogowe stosowane są przy kotłach na paliwo stałe, jako zawory mieszające z jednoczesnym podniesieniem temperatury powrotu do kotła. Z powodzeniem mogą być także stosowane jako armatura regulacyjna w instalacjach grzewczych z kotłami żeliwnymi z planikami olejowymi lub gazowymi. Pamiętajmy, że jeśli tylko jest to możliwe, to sięgnijmy po zawór czterodrożny, który cechuje się większym zakresem zastosowania. To właśnie dzięki niemu cała instalacja będzie działać bezawaryjnie przez lata. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór zaworów mieszających: ZAWORY MIESZAJĄCE.

Kolejnym ważnym elementem każdej instalacji grzewczej jest zawór odpowiedzialny za usuwanie powietrza z grzejnika, czyli tak zwany odpowietrznik. Jego zadaniem jest odpowietrzenie komory kaloryfera, dzięki czemu urządzenie może działać sprawnie, a Ty odczuwać będziesz stały komfort cieplny. Warto pamiętać o tym, że automatyczne odpowietrzniki są znacznie prostsze w użytkowaniu niż ich ręczne odpowiedniki. Działają one samoczynnie i nie wymagają odkręcania.

Montażu odpowietrznika Afriso dokonuje się na szczytach pionów instalacyjnych, w grzejnikach ściennych, sufitowych, naczyniach wzbiorczych, kotłach grzewczych oraz w instalacjach z kolektorem słonecznym (solarna wersja odpowietrznika). To niewielkie, proste urządzenie zapewnia automatyczne odpowietrzanie instalacji grzewczych, zwiększając ich sprawność, trwałość i ekonomiczność. Sam odpowietrznik cechuje się przy tym wieloletnią żywotnością oraz wysoką odpornością na zanieczyszczenia. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór odpowietrzników: ODPOWIETRZNIKI.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-29
Realizacja sprawna. Szybko i kompletnie.
2024-03-17
Uszczelka pasuje ale czas oczekiwania na dostawę, jak na obecne czasy - bardzo długo. Brak możliwości wybrania paczkomatu z mapy dla dostarczenia przesyłki.
pixel