💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE W KWIETNIU - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK SAMODZIELNIE ZAMONTOWAĆ BATERIĘ KUCHENNĄ?

2024-02-17
JAK SAMODZIELNIE ZAMONTOWAĆ BATERIĘ KUCHENNĄ?

Przeprowadzając remont kuchni wiele osób nurtuje pytanie, jak samodzielne zamontować baterię kuchenną? Jest to zadanie dość łatwe i z odpowiednią wiedzą oraz narzędziami, każdy powinien sobie z tym poradzić. 

 

Jak samodzielne zamontować baterię kuchenną? — niezbędne przygotowania

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba sprawdzić przed zainstalowaniem kranu, to obieg wody. Od tego, w jakim miejscu umieszczone są rury doprowadzające wodę, zależy jaki kran trzeba kupić. Jeżeli rury te znajdują się nad zlewem, konieczny będzie wybór baterii ściennych. Są one bardzo funkcjonalne i nadają się do nowoczesnych pomieszczeń. Przed zakupem baterii kuchennej pamiętaj o sprawdzeniu rozstawu otworów rur, doprowadzających wodę zimną i ciepłą. Musisz kupić baterię, która będzie mieć taki sam rozmiar. Jeśli nie dobierzesz jej właściwie, będziesz musiał zmodernizować całą instalację wodną. Do rur, które przechodzą pod zlewozmywakiem, najlepiej nadaje się wybór baterii zlewozmywakowych stojących, które dostępne są w wielu wariantach: z obrotową, wyciąganą oraz elastyczną wylewką. Najlepiej sprawdź wcześniej, który typ będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Równie ważne jest dobranie odpowiedniej wysokości baterii, tak by korzystanie z niej było komfortowe, bez niepotrzebnych problemów, takich jak rozchlapywanie wody przy zbyt wysoko umieszczonym kranie lub utrudnione nalewanie wody do naczyń przy zbyt niskim. Pamiętaj również o odpowiednim dobraniu zlewozmywaka do Twojej baterii kuchennej, tak by materiały, z jakich są wykonane oraz ich kolorystyka, współgrały ze sobą. Na rynku dostępnych jest teraz mnóstwo rodzajów zlewozmywaków; od granitowych przez popularne, stalowe aż do ceramicznych. Ważne jest również dobranie, właściwej do potrzeb, ilości ich komór. Wszystko zależy od preferencji użytkownika.
Kupując właściwą baterię kuchenną trzeba sprawdzić, czy w jej opakowaniu znajdują się wszystkie, potrzebne do montażu elementy. Niezbędny będzie również odpowiedni zestaw kluczy oraz śrubokręt.

Montaż baterii kuchennej – krok po kroku

Instalację baterii ściennej trzeba zacząć od zakręcenia głównego zaworu wody. Potem przymocuj ją do rur z pomocą odpowiedniego klucza, nie zapominając o podkładkach lub rozetach z mimośródem. Owiń mimośrody pakułami lnianymi, posmarowanymi pastą uszczelniającą. Wkręć mimośrody na taką samą głębokość, jaką mają rozety maskujące, używając do tego dużego klucza nastawnego. Najlepiej powoli i dokładnie zająć się wkręcaniem mimośród, tak by zachować szczelność mocowania. Pamiętaj o sprawdzeniu wysokości wkręcanych łączeń przy pomocy poziomicy. Nakręć na nie rozety maskujące. Potem umieść w gnieździe baterii uszczelki. Następnie dokręć razem części, tak by nie zniszczyć baterii, najlepiej więc podkładając pod klucz kawałek materiału. Na koniec sprawdź działanie baterii oraz jej szczelność, odkręcając zawór główny oraz kran. Jeśli woda nie wydostaje się z połączeń, kran został zamontowany poprawnie. Montaż baterii stojących zaczyna się tak samo - od zakręcenia głównego zaworu. W gniazda baterii należy wkręcić elastyczne wężyki łączeniowe oraz wkręty mocujące - najlepiej z pomocą klucza płaskiego. Następnie baterię kuchenną trzeba wstawić w otwór zlewozmywaka, potem nałożyć podkładki: gumową oraz metalową. Na koniec należy wkręcić w otwór baterii śruby mocujące oraz przymocować przyłącza elastyczne do instalacji i odkręcić główny zawór.Montowanie baterii kuchennej może się wydawać zadaniem skomplikowanym, jednak przy odrobinie wiedzy oraz z udziałem właściwych narzędzi na pewno każdej osobie się uda. Pamiętaj o wyborze odpowiedniej baterii, tak byś mógł używać jej bezpiecznie i komfortowo przez wiele lat.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Dobry kontakt, towar zgodnie z opisem.
2024-03-29
Realizacja sprawna. Szybko i kompletnie.
pixel