💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK USZCZELNIĆ KABINĘ PRYSZNICOWĄ?

2024-02-17
JAK USZCZELNIĆ KABINĘ PRYSZNICOWĄ?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, jak uszczelnić kabinę prysznicową. Korzystając z poniższych rad, dowiesz się, jak wykonać tę czynność i jakiego rodzaju produktów użyć do tego celu.

 

Decydując się na zakup wybranego modelu kabiny prysznicowej, należy pamiętać, że po zakończeniu jej montażu trzeba dokładnie uszczelnić miejsca stykowe. Proces ten gwarantuje funkcjonalność tego urządzenia sanitarnego, ponieważ dużym problemem posiadaczy kabin prysznicowych jest woda zbierająca się wokół brodzika lub ścian.  Nieszczelny brodzik z wyciekającą z niego wodą sprzyja namnażaniu się trudnych do usunięcia i bardzo nieestetycznie wyglądających plam grzybów i pleśni w łazience. To mikroorganizmy, które mogą powodować różne perturbacje zdrowotne u osób korzystających z tego pomieszczenia. Można jednak w prosty sposób zaradzić tej sytuacji. Skuteczne uszczelnienie kabiny prysznicowej nie wymaga korzystania z pomocy fachowców. 

 

Jak uszczelnić kabinę prysznicową przy użyciu silikonu sanitarnego? 

 

Odpowiednie uszczelnianie kabiny prysznicowej polega na zastosowaniu dobrej jakości środków, które są odporne na wysoką temperaturę, detergenty, a także działanie wilgoci. Warto jest wykorzystać produkty, które stosunkowo szybko wysychają po ich nałożeniu. Uszczelnienie kabiny prysznicowej jest możliwe dzięki silikonowi sanitarnemu. To produkt, który nakłada się przy pomocy specjalnie dołączonego do zestawu pistoletu. Silikon sanitarny to jeden z najlepszych materiałów uszczelniających. Może być wykorzystywany nie tylko do skutecznego uszczelnienia kabiny prysznicowej i brodzika, ale także do stworzenia estetycznej i elegancko prezentującej się fugi. Dostępny na rynku silikon sanitarny zawiera środek grzybobójczy, który chroni przed rozwojem mikroorganizmów w łazience. Warto jest inwestować w preparaty silikonowe nadające do zabezpieczenia powierzchni gładkiej. W sprzedaży dostępny jest nie tylko silikon bezbarwny, ale również kolorowy. Aplikacja silikonu jest bardzo prosta i wygodna, nawet dla osoby, która do tej pory nie wykonywała samodzielnie żadnych prac remontowych. 

Jakie miejsca w kabinie prysznicowej wymagają uszczelnienia?

 

Trwałe, estetyczne i skuteczne uszczelnienie kabiny prysznicowej polega na dokładnym nałożeniu preparatu we wszystkie miejsca, które są narażone na przenikanie wody. Posiadana kabina prysznicowa musi być zabezpieczona we wszystkich punktach stykowych, w których brodzik łączy się z obudową i ścianami tego elementu armatury łazienkowej. Warto pamiętać, że silikon sanitarny należy aplikować, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny prysznicowej. W tym celu można posłużyć się preparatem w kolorze białym lub też w dowolnie wybranym kolorze. Uszczelnienia wymagają również te miejsca, w których szyby brodzika łączą się z ramą. W tych miejscach należy posłużyć się silikonem sanitarnym w wersji uniwersalnej, który posiada przeźroczystą barwę. Przed przystąpieniem do uszczelniania kabiny prysznicowej należy pamiętać, aby wszystkie elementy, w których zostanie nałożony preparat, zostały dokładnie oczyszczone i osuszone. W celu zabezpieczenia kabiny prysznicowej przed zabrudzeniem można posłużyć się łatwą do późniejszego odklejenia i niepozostawiającą żadnych śladów taśmą malarską. 

 

Nieuszczelniona kabina prysznicowa jest przyczyną notorycznego pojawiania się wody w miejscach stykowych, zarówno w trakcie, jak i tuż po zakończeniu kąpieli. Przyczynia się do rozwoju grzybów i pleśni w łazience. Metodą skutecznego zapobiegania tym problemom jest zastosowanie łatwych w aplikacji preparatów uszczelniających. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Bardzo sprawna i szybka dostawa
2024-05-22
Sprawnie i bez problemów Polecam
pixel