💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE W KWIETNIU - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK ZAMONTOWAĆ BATERIĘ KUCHENNĄ?

2024-02-17
JAK ZAMONTOWAĆ BATERIĘ KUCHENNĄ?

Choć w domowych kuchniach coraz bardziej popularne są zmywarki, to wciąż trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie bez zlewozmywaka. Dostęp do bieżącej wody w kuchni jest niezbędny! Podawanie przykładów takich jak mycie warzyw i owoców czy wlanie wody do czajnika to oczywistość, o której wspominamy wyłącznie po to, żeby pokazać, jak niezbędnym w kuchni jest dobry kran.

Praktyczny zlewozmywak i dopasowana do niego bateria kuchenna to duet, który ułatwi codzienną pracę w kuchni. Montaż takiej baterii jest łatwiejszy, niż się wydaje i większość z nas bez problemu zrobi to samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Na samym początku jednak trzeba znaleźć odpowiednią baterię kuchenną...

Bateria kuchenna - jaką kupić?

Montaż baterii przebiegnie bezproblemowo, jeśli wybierzemy właściwy model. Na co zwrócić uwagę? Ważnym czynnikiem jest rodzaj instalacji wodnej – rury mogą być umieszczone pod zlewozmywakiem lub wychodzić ze ściany nad nim. W pierwszym przypadku dobrym wyborem jest bateria stojąca, a w drugim najlepiej sprawdzi się ścienna bateria kuchenna. Jeśli wolimy model stojący, musimy liczyć się z przeróbką instalacji, co będzie wymagało zatrudnienia specjalisty. Bateria ścienna powinna mieć rozstaw dostosowany do instalacji wodnej, a dokładniej – do odległości pomiędzy otworami dostarczającymi wodę.

Bateria kuchenna powinna być również dostosowana do zlewozmywaka. Kluczowym parametrem jest wysokość - aby kran był wygodny w używaniu i spełniał swoją rolę, należy umieścić go na właściwym poziomie.

Montaż baterii kuchennej

Pierwszym krokiem podczas samodzielnej instalacji baterii kuchennej jest zakręcenie głównego zaworu wody. Jeśli chcemy przymocować kran ścienny, wystarczy użyć mimośród lub podkładek, a następnie dokręcić je do rur. Warto sprawdzić szczelność systemu – odkręcić główny zawór wody oraz przekręcić kurek w baterii. Jeśli z łączeń wypływa woda, jest to znak, że baterię trzeba dokładniej dokręcić.

Założenie stojącej baterii kuchennej jest nieco bardziej skomplikowane, ale tutaj również poradzimy sobie bez specjalistycznej wiedzy. Po zakręceniu zaworu wody, do korpusu kranu przykręcamy wkręty, a następnie (na trzon kranu) nakładamy elastyczne przyłącza, dzięki którym połączymy go z rurami. Trzon baterii trzeba umieścić w otworze montażowym na blacie albo na zlewie, a następnie uszczelnić konstrukcję, używając gumowej uszczelki podkładki z metalu oraz nakrętki.  Na koniec pozostaje już tylko przykręcenie baterii do zlewozmywaka przy pomocy nakrętki tulejkowej oraz sprawdzenie szczelności.

Narzędzia potrzebne do montażu baterii kuchennej

Odpowiednia bateria, podstawowe umiejętności manualne, trochę czasu i zestaw prostych narzędzi – to wszystko, czego potrzebujemy, aby samodzielnie zamontować kran w kuchni. Przed rozpoczęciem pracy przygotuj:

  • ręcznik lub ścierkę do osuszenia zachlapanych powierzchni,
  • naczynie do zebrania wody pozostałej w rurach,
  • zestaw montażowy, który powinien być dołączony do baterii – jeśli nie ma go w komplecie z baterią, wystarczą klucz nastawny oraz kombinerki.

Przed montażem kranu w kuchni należy przeczytać instrukcję, a w razie potrzeby warto poprosić o poradę specjalistę, na przykład w sklepie, w którym została kupiona bateria.

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Dobry kontakt, towar zgodnie z opisem.
2024-03-17
Uszczelka pasuje ale czas oczekiwania na dostawę, jak na obecne czasy - bardzo długo. Brak możliwości wybrania paczkomatu z mapy dla dostarczenia przesyłki.
pixel