💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE W KWIETNIU - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK ZAMONTOWAĆ UMYWALKĘ NABLATOWĄ?

2024-02-17
JAK ZAMONTOWAĆ UMYWALKĘ NABLATOWĄ?

Wiele osób podczas remontu zastanawia się, jak samodzielne zamontować umywalkę nablatową? Jest to zadanie proste, wymaga jednak podstawowych umiejętności oraz przemyślenia czynności, które będzie się wykonywać.

 

Jak zamontować umywalkę nablatową? – kolejność działań.

 

Wybór umywalki nablatowej jest idealny dla wielu aranżacji łazienkowych. Odpowiednio dobrana tego typu umywalka będzie idealnie pasować, zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do tych o bardziej tradycyjnym wyglądzie. Taka umywalka będzie z pewnością wyróżniać pomieszczenie na tle innych, które są wyposażone w bardziej tradycyjne elementy tego rodzaju. Ilość kształtów, kolorów oraz faktur, które są dostępne na rynku, może zawrócić w głowie. Jednak przy odpowiedniej dozie informacji, wybór najlepiej pasującej umywalki stanie się prosty, jeżeli zwrócisz dodatkowo uwagę na ogólny wystrój łazienki, funkcjonalność oraz ilość osób korzystających z tego pomieszczenia.
Pierwszą czynnością, jaką musisz wykonać przed zakupem umywalki nablatowej, jest dokładne zaplanowanie, w jakim miejscu będzie ona umieszczona. W sklepach można znaleźć gotowe komplety, umywalki z blatami lub specjalnymi szafkami. Możesz pozwolić sobie na własną aranżację i samodzielnie wybrać osobno umywalkę oraz blat, łącząc materiały i kolory w sposób, jaki tylko lubisz.
Pamiętaj również o uwzględnieniu w swoich planach konieczności zamontowania instalacji wodnej. Ustawienie umywalki jest uzależnione od tego, w jakim miejscu wychodzą rury doprowadzające wodę. Sprawdź również dokładnie czy bateria kranowa będzie umieszczona na odpowiedniej wysokości w stosunku do nowo zakupionej umywalki. Ma to wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Nie zapomnij zapoznać się z instrukcją montażu - pozwoli Ci to uniknąć błędów i stresu, związanego z prawidłowym instalowaniem umywalki.

 

Wiele osób podczas remontu zastanawia się, jak samodzielne zamontować umywalkę nablatową? Jest to zadanie proste, wymaga jednak podstawowych umiejętności oraz przemyślenia czynności, które będzie się wykonywać.

 

Montaż umywalki nablatowej – krok po kroku 

 

Gdy dokładnie już wiesz, w jakim miejscu oraz na jakiej powierzchni będzie się znajdować Twoja umywalka nablatowa, możesz przystąpić do jej montażu. Pamiętaj, że najlepiej robić wszystko w sposób starannie zaplanowany. 

  1. Pierwszą czynnością jest wycięcie w blacie otworu na odpływ. Jeśli wybrałeś baterię stojącą, musisz zrobić otwór również na nią, jeśli jednak posiadasz baterię ścienną nie musisz się tym martwić. Umieść umywalkę na blacie i zaznacz ołówkiem miejsce w prześwicie jej odpływu. Do wycięcia otworu możesz użyć wyrzynarki albo wiertarki z otwornicą w przypadku blatu drewnianego. Do innych materiałów, takich jak kamień lub marmur, potrzebne będzie specjalne wiertło diamentowe. 

  2. Następne jest uszczelnianie silikonem umywalki. Należy wybrać silikon przeznaczony do pomieszczeń o dużej wilgotności. Przed przystąpieniem do tych czynności, usuń z łazienki wszystkie niepotrzebne przedmioty, tak by mieć dużą swobodę ruchów i by niczego nie zabrudzić. Posługując się silikonem, staraj się nie zostawiać plam na blacie, ponieważ takie ślady są trudne do usunięcia. Ustaw umywalkę do góry dnem, następnie powoli i dokładnie pokryj jej krawędzie silikonem. Obróć umywalkę i umieść w odpowiednim miejscu, dociśnij delikatnie. Zostaw umywalkę na 24 godziny, by silikon dobrze związał materiały. 

  3. Montaż syfonu oraz baterii do instalacji wodnej. Zakręć główny zawór wody i następnie zamontuj syfon oraz rurę odpływową umywalki. Baterię przyłączamy do instalacji za pomocą wężyków lub rurek. Na koniec sprawdź szczelność połączeń, odkręcając główny zawór oraz baterię. 

Jak widzisz montaż umywalki nie jest zbyt skomplikowany, wymaga jedynie niewielkich umiejętności manualnych, z którymi każdy powinien sobie poradzić. Pamiętaj o starannym czyszczeniu umywalki nablatowej, tak by, służyła Ci przez lata.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-29
Realizacja sprawna. Szybko i kompletnie.
2024-03-17
Uszczelka pasuje ale czas oczekiwania na dostawę, jak na obecne czasy - bardzo długo. Brak możliwości wybrania paczkomatu z mapy dla dostarczenia przesyłki.
pixel