💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

MISKA WC Z POWŁOKĄ ANTYBAKTERYJNĄ

2024-02-17
MISKA WC Z POWŁOKĄ ANTYBAKTERYJNĄ

Element wyposażenia łazienki, jakim jest miska WC z powłoką antybakteryjną, pozwala na bezpieczne korzystanie z toalety, pozbawionej bakterii, drobnoustrojów oraz różnego rodzaju grzybów. Toaleta wyposażona w taką powłokę jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości i bardziej komfortowa w użytkowaniu.

 

Miska WC z powłoką antybakteryjną – w jaki sposób działa?

 

Toalety oraz łazienki stanowią idealne siedlisko dla mikroorganizmów. Bakterie potrzebują do przetrwania źródła wody, składników odżywczych oraz ciepła. To wszystko znajdą w łazienkach, które bez odpowiedniego czyszczenia mogą roić się od mikroorganizmów. Drobnoustroje i grzyby sprawiają, że wyposażenie łazienki wygląda nieestetycznie z powodu brzydkich, zielonych i czarnych smug. Są również zagrożeniem dla zdrowia wszystkich domowników i innych użytkowników pomieszczeń, w jakich się znajdują. Mogą powodować poważne zakażenia. Lepiej zatem zapobiegać niż leczyć. Zminimalizowanie występowania bakterii na często używanych sprzętach w łazience, będzie skutkowało z pewnością podwyższeniem komfortu każdej osoby z niej korzystającej. Bardzo często samo czyszczenie powierzchni łazienkowych nie jest wystarczające, ponieważ drobnoustroje i bakterie rozmnażają się bardzo szybko. Z tego powodu na rynku pojawiało się wiele modeli umywalek, brodzików oraz misek ustępowych, które wyposażone są w powłoki antybakteryjne.
Pokryte są one nanocząsteczkami, na przykład jonami srebra lub innymi kombinacjami aktywnych substancji, które są bardzo skuteczne w zwalczaniu bakterii oraz grzybów, zatrzymując ich rozwój i doprowadzając do ich obumierania. Toalety, na których znajduje się powłoka antybakteryjna, są bardzo higieniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ uniemożliwiają przywieranie bakterii do powierzchni miski WC. Dodatkowym plusem jest, mająca miejsce również dzięki nim, redukcja konieczności używania silnie żrących detergentów, które niszczą skórę dłoni i naturalne środowisko. Powłoki antybakteryjne nie ulegają ścieraniu czy zmywaniu – codzienne z nich korzystanie nie zmienia ich cennych właściwości. Ponadto powłoki te spowalniają niszczenie miski sedesowej oraz chronią ją przed odbarwieniami. Toaleta z warstwą antybakteryjną jest zatem odporniejsza na zabrudzenia oraz lepiej znosi upływ lat. Jest także całkowicie bezpieczna dla zdrowia korzystających z niej osób, jak również zapewnia komfort jej użytkowania.

 

Dlaczego warto wybrać miskę toaletową z powłoką antybakteryjną?

 

Osoby, które dbają o higienę swoich łazienek, ale z powodu nadmiaru obowiązków nie mogą poświęcić temu zbyt wiele czasu, z pewnością sądzą, że zwykłe, cotygodniowe czyszczenie ubikacji pozwala usunąć wszystkie bakterie oraz grzyby, które się w niej znajdują. Niestety są w błędzie, ponieważ czyszczenie toalety powinno być wykonywane codziennie i bardzo dokładnie z użyciem wszystkich środków, które zabezpieczają domowników przed bakteriami oraz uniemożliwiają ich roznoszenie po innych pomieszczeniach w mieszkaniu czy w domu. Ważne są również wszystkie działania, zmierzające do tego, by uniemożliwić przenoszenie bakterii na wyposażenie łazienki czy toalety. Dzięki powłoce antybakteryjnej na misce WC lub na bidecie, czyszczenie tych miejsc staje się szybkie i proste, jak również nie wymaga użycia silnych środków chemicznych, ponieważ nie gromadzą się na nich drobnoustroje. Tak więc codzienne sprzątanie toalety nie będzie nastręczać nikomu dużego kłopotu, jeśli postara się o zakup jej wyposażenia, pokrytego powłokami antybakteryjnymi. 

Czystość w toalecie znacząco wpływa na jakość życia wszystkich domowników. Komfort i bezpieczeństwo korzystania z łazienki, wyposażonej w miskę WC z powłoką antybakteryjną, są szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Wszystko jak trzeba
2024-05-22
Sprawnie i bez problemów Polecam
pixel