💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

AUTOMATYCZNY KOREK DO UMYWALKI - ZAMONTUJ GO SPRAWNIE

2024-02-05
AUTOMATYCZNY KOREK DO UMYWALKI - ZAMONTUJ GO SPRAWNIE

Automatyczny korek w łazienkowej umywalce to rozwiązanie, na które konsumenci decydują się coraz częściej. Estetyczny wygląd, funkcjonalność i wręcz dziecinna łatwość obsługi sprawiają, że cieszy się coraz większą popularnością. Wystarczy bowiem jeden ruch, aby zablokować odpływ wody i kolejny –  aby usunąć z ją z umywalki. Proste? Banalne!

Wiele modeli umywalek jest fabrycznie wyposażonych w automatyczny korek. Może jednak zdarzyć się sytuacja, w której montaż tego elementu trzeba przeprowadzić samodzielnie. Oczywiście – możemy skorzystać z pomocy specjalisty, jednak założenie automatycznego korka w łazienkowej umywalce nie jest bardzo skomplikowane – to proste zadanie można wykonać samodzielnie. Taka wiedza przyda się też wówczas, gdy zamontowany wcześniej korek w umywalce nie będzie nadawał się do użytku i konieczna będzie instalacja nowego.

 

Jak wybrać automatyczny korek do umywalki?

W większości modeli umywalek otwór odpływowy ma średnicę 1,75 cala – dlatego właśnie dostępne korki automatyczne mają najczęściej właśnie taki (standardowy) rozmiar. Jednak przed zakupem warto upewnić się, czy korek będzie pasował do umywalki.
Przed podjęciem decyzji trzeba również sprawdzić, czy misa zlewu ma otwór przelewowy. Do modelu z przelewem dobieramy korek, który też go posiada (aby nie dopuścić do zatrzymywania wody). Jeśli zlew nie ma otworu przelewowego, montujemy korek bez przelewu, aby woda nie rozlała się w łazience. Kiedy kupimy odpowiedni korek automatyczny (odpowiedni pod względem parametrów technicznych oraz wyglądu – o kształcie, kolorze i stylu dopasowanym do wystroju łazienki) – możemy rozpocząć montaż.

 

Montaż korka automatycznego – instrukcja

Założenie korka automatycznego nie zajmuje dużo czasu, nie wymaga także specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, nie są również potrzebne skomplikowane narzędzia.

  • Przed montażem, o ile nie mamy do czynienia z fabrycznie nową umywalką, tylko z używanym wcześniej zlewem, należy dokładnie wyczyścić otwór z kamienia i innych zanieczyszczeń oraz ją osuszyć – te czynniki mogą doprowadzić do nieszczelności uszczelki.
  • W zestawie z korkiem powinny znaleźć się dwie uszczelki. Jedną z nich zakładamy w miejscu, w którym osadzamy korek, drugą uszczelkę umieszczamy na nakrętce, którą przykręcamy od dolnej strony umywalki. Skręcamy obydwa elementy, w trakcie zwracając uwagę na uszczelkę – nie dopuszczamy, aby przemieściła się w innym kierunku, co mogłoby prowadzić do nieszczelności. Korek skręcamy bez użycia narzędzi, aby nie uszkodzić jego powierzchni.
  • Aby korek mógł spełniać swoje zadanie, należy połączyć go z syfonem. Z syfonu odkręcamy górną nakrętkę (w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara).
  • W miejscu połączenia korka z rurką syfonu również warto zadbać o czystość i skontrolować stan znajdującej się w tym miejscu uszczelki. Następnie wystarczy zakręcić górną nakrętkę oraz pozostałe elementy – umywalka i korek są gotowe do użytku.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Bardzo sprawna i szybka dostawa
2024-05-22
Sprawnie i bez problemów Polecam
pixel