💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE W KWIETNIU - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FUNKCJONALNA KUCHNIA. 7 ZASAD, O KTÓRYCH NALEŻY PAMIĘTAĆ PODCZAS JEJ PROJEKTOWANIA

2024-02-17
FUNKCJONALNA KUCHNIA. 7 ZASAD, O KTÓRYCH NALEŻY PAMIĘTAĆ PODCZAS JEJ PROJEKTOWANIA

Aranżowanie pomieszczenia kuchennego powinno być starannie przemyślane.  Tylko wówczas w domu lub w mieszkaniu pojawi się funkcjonalna kuchnia. 7 zasad, o których należy pamiętać podczas jej projektowania z pewnością ułatwi wykonanie tego zadania.Zaprojektowanie oraz urządzenie kuchni to inwestycja, która sprawdza na długie lata. Przed podjęciem decyzji o montażu poszczególnych elementów wyposażenia, należy dokładnie przemyśleć każde rozwiązanie, w taki sposób, aby było ono nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Praktyczność to cecha, która w odniesieniu do przestrzeni kuchennej ma niebagatelne znaczenie. To pomieszczenie, w którym powinny znaleźć się wszystkie potrzebne sprzęty AGD, strefa do przygotowywania i spożywania posiłków, miejsce do przechowywania akcesoriów kuchennych i produktów żywnościowych, funkcjonalny zlewozmywak czy odpowiednio zaprojektowane schowki. 

Funkcjonalna kuchnia. 7 zasad, o których należy pamiętać podczas jej projektowania i urządzania

W trakcie aranżowania tego pomieszczenia warto stosować się do kilku zasad, które umożliwią maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Należy zatem uwzględnić: 

  1. Planowanie kuchni według zasad ergonomii. Posługując się regułą tak zwanego trójkąta kuchennego, którego wierzchołkami są lodówka, zlewozmywak i kuchenka.

  2. Zorganizowanie miejsca na przechowywanie składników i produktów spożywczych w taki sposób, aby dostęp do nich był wygodny i nie wymagał wykonywania wielu czynności, zmierzających do wyjęcia poszczególnych artykułów z szafek czy schowków. 

  3. Zorganizowanie jednego miejsca do przechowywania naczyń i sztućców. 

  4. Dopasowanie blatu roboczego do indywidualnych potrzeb użytkowników. W kuchni najlepiej umieścić go pomiędzy zlewozmywakiem a strefą gotowania. Zapewni to maksymalną efektywność i funkcjonalność w trakcie przygotowywania posiłków czy też składowania brudnych naczyń w komorze zlewozmywaka. 

  5. Zaplanowanie miejsca do przechowywania garnków, patelni i innych przedmiotów do gotowania, niedaleko płyty grzewczej. 

  6. Przemyślany zakup elementów wyposażenia w postaci zlewozmywaka i baterii kuchennych, dostosowanych do posiadanej przestrzeni, a także uwzględniających takie czynniki; jak częste zmywanie ręczne, odsączanie gotowanych potraw, konieczność posiadania ociekacza do umytych naczyń kuchennych. 

  7. Dobór odpowiedniego oświetlenia, które ułatwi przygotowanie potraw w porze wieczornej. Warto pamięć o tym, że stworzenie wygodnej i funkcjonalnej kuchni nie wymaga pomieszczenia o dużym metrażu czy inwestowania sporych nakładów finansowych.

Dlaczego warto posiadać funkcjonalne pomieszczenie kuchenne?

Funkcjonalna kuchnia  umożliwia swobodne poruszanie się po tym pomieszczeniu i wygodne przygotowywanie posiłków. Ergonomika zastosowana w czasie projektowania i urządzania kuchni sprawia, że spędzanie czasu w tym pomieszczeniu daje wiele przyjemności wszystkim domownikom. Kuchnia spełniająca wymóg funkcjonalności to miejsce, w którym można bez najmniejszego problemu i wysiłku wykonywać poszczególne etapy działań, zmierzających do szybkiego przygotowania posiłków, jak również zmywania naczyń oraz wspólnego biesiadowania. Odpowiednia aranżacja pomieszczenia kuchennego polega także na doborze odpowiednich elementów wyposażenia, dostosowanych do jej metrażu oraz indywidualnych potrzeb domowników. 

Kuchnia to serce każdego domu lub mieszkania. Dlatego też powinno to być pomieszczenie wygodne i praktyczne w użytkowaniu, a także prezentujące się bardzo estetycznie. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Dobry kontakt, towar zgodnie z opisem.
2024-03-17
Uszczelka pasuje ale czas oczekiwania na dostawę, jak na obecne czasy - bardzo długo. Brak możliwości wybrania paczkomatu z mapy dla dostarczenia przesyłki.
pixel