💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK ZABUDOWAĆ RURY W MIESZKANIU LUB W DOMU?

2024-02-17
JAK ZABUDOWAĆ RURY W MIESZKANIU LUB W DOMU?

Wiele osób zastanawia się, jak zabudować rury w mieszkaniu lub w domuW treści poniższego artykułu znajdziesz wiele interesujących porad, które z pewnością ułatwią Ci to zadanie. 

 

Mało estetyczny wygląd rur grzewczych, sanitarnych i gazowych może negatywnie wpływać na ogólny design każdego pomieszczenia. W przypadku, gdy nie ma możliwości, aby pozbyć się tego typu elementów z domu lub mieszkania, należy wypróbować sprawdzone metody na ich efektowne i łatwe zakamuflowanie. Istnieje przynajmniej kilka sposobów na ukrycie rur w domu lub mieszkaniu. Nieco przestarzałym, ale praktykowanym do tej pory jest pomalowanie ich na identyczny kolor, jaki mają ściany. Niestety zabieg ten nie wpływa na estetyczny wygląd pomieszczenia, ponieważ w dalszym ciągu, choć nieco mniej, widoczne są biegnące po ścianach rury. Poza tym pokrywanie rur farbą wymaga zastosowania odpowiednich środków. Nie wszystkie farby są odporne na wysokie temperatury, jakie powstają w rurach grzewczych. Rozwiązaniem z pewnością nie jest również zakup gęstych firan czy bardzo grubych, długich zasłon, które zbierają kurz z podłogi i powodują optyczne zmniejszenie metrażu danego pokoju. 

 

Jak zabudować rury w mieszkaniu lub w domu, aby nie rzucały się w oczy? 

 

Odsłonięte rury w domu lub w mieszkaniu można skutecznie zabudować przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki wykorzystaniu takich elementów, jak regipsy możesz stworzyć interesującą aranżację wnętrz, a także przeprowadzić metamorfozę wybranego pomieszczenia. Zabudowa rur przy pomocy płyt K-G pozwala zakryć również stary karnisz, zamontować sufit podwieszany, a także obudować inne, mało estetyczne elementy. Maskowanie rur przy pomocy regipsów jest sprawdzoną i praktykowaną metodą. Płyty kartonowo – gipsowe można bezpiecznie montować na rurach od ogrzewania, gazowych lub znajdujących się w łazience. Obudowa rur z wykorzystaniem płyty K-G jest nie tylko bardzo estetyczna, ale także funkcjonalna. Regipsy są łatwe w montażu, mają wytrzymałą konstrukcję oraz mogą być pomalowane na dowolnie wybrany kolor. Obudowanie rur płytami kartonowo - gipsowymi w pomieszczeniach, w których pojawia się para wodna lub wilgoć, wymaga zastosowania elementów, które zostały wcześniej zaimpregnowane. Płyty K-G wykorzystywane do obudowy rur wyglądają bardzo estetycznie i nie wymagają późniejszego malowania. 

 

Elegancka i bardzo modna maskownica z płyty MDF na rury grzewcze

 

Efektowną metodą, która pozwala na ukrycie rur w domu lub mieszkaniu, jest użycie płyt MDF. To elementy drewnopochodne, które skutecznie zakamuflują instalację grzewczą. Obudowy na rury z płyt MDF są bardzo wytrzymałe. Mogą być dopasowane do kształtu i wysokości elementów składających się na instalację grzewczą. Maskownica na rury grzewcze z płyty MDF może być pomalowana przy pomocy odpowiednio dobranych farb, jak również polakierowana, zafoliowana czy fornirowana. Zaletą posiadania obudowy na rury grzewcze z płyty MDF jest możliwość indywidualnego dopasowania jej konstrukcji, która może nie odbiegać swoim wyglądem od pozostałych mebli i elementów wyposażenia, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu. Warto wspomnieć, iż obudowa na rury grzewcze z płyty MDF nie odkształca się, nawet pod wpływem działania bardzo wysokiej temperatury. 

Gustowne zamaskowanie widocznych rur jest sporym wyzwaniem dla każdej osoby aranżującej swój dom lub mieszkanie. Metodą na ukrycie tych elementów może być płyta MDF lub też trwała i estetycznie wyglądająca konstrukcja z płyt K-G. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Bardzo sprawna i szybka dostawa
2024-05-21
Szybko, sprawnie, bez problemów. płatność z inpost pay, dzięki czemu była darmowa wysyłka. Towaru nie używałem, czeka na montaż z całą kuchnia.
pixel