💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

NACZYNIA PRZEPONOWE – URZĄDZENIE NIEZBĘDNE W KAŻDEJ INSTALACJI

2024-02-17
NACZYNIA PRZEPONOWE – URZĄDZENIE NIEZBĘDNE W KAŻDEJ INSTALACJI

W instalacjach najczęściej stosuje się naczynia przeponowe Ferro, które montuje się jedynie przy zasilaniu instalacji z kotła gazowego lub olejowego. Jego wewnętrzna automatyka jest zaprogramowana tak, by nie dopuszczać do przegrzania wody.

Z pewnością zastanawiasz się, jak działa naczynie przeponowe i gdzie powinieneś je zastosować. Na początku musisz wiedzieć, jak działa całe urządzenie. Otóż podczas pracy instalacji następuje wzrost temperatury wody, a co za tym idzie, rośnie również jej objętość. Ciecz zatem napełnia membrany do naczyń, która powiększa się, wypełniając stopniowo naczynie do c.o. Objętość wody wzrasta do chwili, gdy osiągnie maksymalną temperaturę roboczą. Jeśli to nastąpi, membrana do naczyń wypełni niemal całe wnętrze zbiornika, a poduszka powietrzna zacznie stabilizować ciśnienie.

 

Naczynie przeponowe do CO składa się z przyłącza wody, wytrzymałego zbiornika ze stali, zaworu do nabijania lub upuszczania gazu, membrany, komory powietrznej oraz zewnętrznej powłoki zapobiegającej korozji. Naczynie wzbiorcze przeponowe do CO znajduje swoje zastosowanie w zabezpieczaniu instalacji wodnych przed przekroczeniem dopuszczalnego ciśnienia. Zazwyczaj zewnętrzna powłoka naczynia do CO pokryta jest lakierem proszkowym w intensywnym kolorze, takim, by było łatwe do rozpoznania w ciemnym pomieszczeniu.

Naczynia przeponowe do CO, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie, pochodzą od jednego z najlepszych producentów w branży – Ferro. Instalacja urządzenia jest niezwykle prosta, a wysoka jakość materiałów, z którego naczynia zostały wykonane, są odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu masz pewność, że będzie Ci służyć przez wiele długich lat. Membrany do naczyń zostały wykonane z kauczuku etylenowo-propylenowego, który nie dopuszcza do kontaktu między wodą a wewnętrzną powierzchnią zbiornika, co zapewnia czystość medium w instalacji i zapobiega korozji. Tylko najlepsze produkty znajdziesz w naszym sklepie pod adresem: https://hurtowniainstalatora.pl/technika-grzewcza/naczynia-przeponowe.

 

W swoim domu warto zastosować również naczynie przeponowe do CWU. Naczynie do c.w.u. to bardzo pojemny zbiornik, który można wykorzystywać na wiele sposobów. Świetnie sprawdza się w instalacjach przeciwpożarowych, do ochrony dużych powierzchni biurowych lub mieszkalnych, oraz jest idealnym naczyniem do przechowywania wody użytkowej.

Naczynie wzbiorcze CWU Ferro to uniwersalny oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne zbiornik. Materiały, z których został wykonany, są zabezpieczone, podobnie jak w przypadku naczynia do CO, przed korozją. Świetnie sprawdzi się także jako element systemu ogrzewania podłogowego.

Naczynie przeponowe do ciepłej wody użytkowej Ferro składa się z: kołnierza mocującego membranę, komory powietrznej pod ciśnieniem wstępnym, zaworu wstępnego nabijania, zewnętrznej powłoki zapobiegającej korozji, wytrzymałego zbiornika ze stali i przyłącza wody. W skład wchodzi również membrana do naczyń wykonana z kauczuku  etylenowo-propylenowego, która nie dopuszcza do kontaktu pomiędzy wodą a wewnętrzną powierzchnią zbiornika, zapewniając czystość medium w instalacji oraz zapobiega korozji. W naszym sklepie pod adresem: https://hurtowniainstalatora.pl/technika-grzewcza/naczynia-przeponoweznajdziesz tylko najlepsze produkty.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Towar zgodny z opisem, dobra cena w porównaniu z innymi sklepami i przesyłka mega priorytetowa. Polecam!
2024-05-25
Wszystko ok
pixel