💐 💐 💐 POZNAJ NASZE AKTUALNE PROMOCJE - RABATY FERRO / DEANTE / FAREN
Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

POMPY CO I CWU – WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

2024-02-17
POMPY CO I CWU – WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Nie ma co ukrywać, że jednym z najważniejszych aspektów w każdym domu czy mieszkaniu jest ogrzewanie budynku oraz wody użytkowej. Dlatego też istotnym elementem każdej instalacji jest pompa cyrkulacyjna CWO oraz pompa obiegowa CO. Warto wiedzieć, czym różnią się między sobą poszczególne urządzenia, w jaki sposób działają oraz jakie jest ich główne przeznaczenie.

 

Pompy do CO i CWU zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Dzięki nim nie musimy martwić się o ogrzanie domu oraz wody. Pompa do ciepłej wody użytkowej (pompa CWU) odpowiada za szybkie i sprawne tłoczenie ciepłej wody do wszystkich punktów poboru. Właściwy jej dobór powoduje, że w każdym punkcie instalacji woda ma tę samą temperaturę i dociera tam pod odpowiednim ciśnieniem. Z kolei pompa cyrkulacyjna centralnego ogrzewania (pompa CO) służą do wymuszania obiegu czynnika grzewczego w instalacji CO i zapewniają w naszym domu ciepło i sprawnie działającą instalację grzewczą.

 

Centralne ogrzewanie służy przede wszystkim do ogrzewania budynku mieszkalnego. Jeśli jednak zleży nam na korzystaniu z podgrzanej wody, wówczas konieczny jest montaż pompy ciepłej wody użytkowej. To urządzenie odpowiada za nieprzerwany obieg ciepłej wody do różnych punktów, takich jak: zlew, umywalka, wanna, prysznic itp. Pompa CWU pozwala nam cieszyć się ciepłą wodą od chwili odkręcenia przez nas kranu, ponieważ sprawia, że woda, która krąży w rurach po całym budynku jest cały czas ciepła. Dzięki niej nie musimy czekać do momentu, aż woda zmieni swoją temperaturę na wyższą.

 

Pompa CWU sprawia, iż woda znajdująca się w cyrkulacji, nieustannie jest podgrzewa. W związku z tym należy liczyć się z większym zużyciem energii. W zamian jednak zyskujemy komfort korzystania z ciepłej wody w każdej chwili.

 

Przy wyborze pompy do ciepłej wody użytkowej musimy kierować się pewnymi wytycznymi i istotnymi szczegółami. Bardzo ważne jet, by pompa CWU miała niski pobór energii elektrycznej. Szczególną uwagę należy zwrócić również na sposób obsługi pompy. Ważne, by ustawienia nie sprawiały użytkownikowi żadnego kłopotu, a menu było przejrzyste i zrozumiałe.

 

Szalenie istotna jest także jakość i sposób wykonania. Nie zapomnijmy, że pompa CWU ma służyć nam przez długie lata. Dlatego urządzenie to musi wykazywać się trwałością, niezawodnością, a także wysokiej jakości podzespołami. Warto polegać na renomowanych markach, których produkty znajdziecie w naszym sklepie internetowym: https://hurtowniainstalatora.pl/technika-grzewcza/pompy-do-co-i-cwu.

 

Instalacja centralnego ogrzewania musi być wyposażona z kolei w pompę obiegową CO. Pompa obiegowa to urządzenie, które odpowiada za wprawienie w ruch cieczy znajdującej się w instalacji grzewczej. Wybór pompy obiegowej to bardzo ważna kwestia i należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważną kwestią jest wydajność pompy oraz jej wielkość.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
zamówienie zrealizowane zgodnie z moimi oczekiwaniami, szybko i profesjonalnie
2024-05-25
Wszystko ok
pixel