DEANTE - WYJĄTKOWA PROMOCJA W TWOIM KOSZYKU! - PRODUKTY DEANTE Z RABATEM! - KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ KOD - 2% !!!!
DARMOWA DOSTAWA NA CAŁY ASORTYMENT W SKLEPIE OD 200 ZŁ - FERRO / DEANTE / MELT / USTM / CX80 / CALEFFI - poznaj nasze marki!
Darmowa dostawa od 200,00 zł

STELAŻ PODTYNKOWY - CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM MONTAŻU?

2024-02-05
STELAŻ PODTYNKOWY - CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM MONTAŻU?

Stelaże podtynkowe to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience - dużej i małej. To coraz bardziej popularny sposób, by nie eksponować elementów, które są niezbędną częścią łazienki, jednak nie muszą być widoczne na pierwszy rzut oka.

Stelaż podtynkowy – na czym polega to rozwiązanie?

Stelaż podtynkowy montuje się razem z umywalką, sedesem, pisuarem lub bidetem. Zbudowany jest z metalowych ram używanych do instalacji armatury i ceramiki łazienkowej. Umieszcza się je w ścianie, dzięki czemu wszystkie nieatrakcyjne elementy urządzeń sanitarnych są dobrze ukryte przed oczami domowników i gości. Sedes, umywalka i inne rodzaje ceramiki zawieszone są bezpośrednio na ścianie. Jak wytrzymałe są stelaże podtynkowe? Choć wiele osób ma wątpliwości, czy zamontowane w taki sposób urządzenia będą solidnie trzymać się na swoim miejscu, to nie ma powodów do obaw. Dobrej jakości modele są w stanie utrzymać obciążenie nawet 400 kilogramów.

Zalety stelaży podtynkowych

Dlaczego w projekcie łazienki warto uwzględnić wykorzystanie stelaży podtynkowych?

  • Stelaże podtynkowe pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń. Dostępne są różne modele, które możne bez większych problemów dostosować do wymiarów każdej łazienki.
  • Zawieszona na ścianie ceramika wygląda bardziej estetycznie niż urządzenia przymocowane do podłogi. Dają wrażenie lekkości, co optycznie powiększa przestrzeń oraz podkreśla nowoczesny charakter wnętrza.
  • Okolice przymocowanych do ściany urządzeń sanitarnych są prostsze do utrzymania w czystości. Nie musimy też martwić się o czyszczenie rurek, spłuczek i innych elementów, które zostały zabudowane w stelażu podtynkowym.

Czym różni się lekka zabudowa od ciężkiej?

Stelaże podtynkowe możemy podzielić na dwa typy (ze względu na sposób montażu):

  • zabudowa lekka – ramy montuje się do ściany i podłogi, a stelaż jest zakryty przez płyty kartonowo-gipsowe,
  • zabudowa ciężka – konstrukcję instaluje się w ścianie.

Zabudowa lekka jest łatwiejsza do wykonania i dobrze sprawdzi się w dużych łazienkach, u osób, które chcą uniknąć bałaganu związanego z remontem. Zabudowa ciężka wymaga pracochłonnego wiercenia, a elementy stelaża są umieszczane bezpośrednio w ścianie. Całość zajmuje jednak mniej miejsca, co docenią właściciele mniejszych łazienek, oraz wygląda bardziej atrakcyjnie.

Na co zwrócić uwagę

Jest kilka podstawowych kwestii, o których trzeba pamiętać, przygotowując się do instalacji stelażu podtynkowego. Przede wszystkim ważna jest kompatybilność konstrukcji z urządzeniem. Przydatną informacją jest liczba przyłączy wody oraz opcje trybu spłukiwania. Istotnym parametrem jest długość okresu gwarancji.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 62 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-08
Wszystko super!!!
2024-07-09
Wszystko jak trzeba
pixel